NEWS

Nowa członkini Babymetal ujawniona. Kim jest Okazaki Momoko?

Na początku lutego bieżącego roku informowaliśmy Was, że z obozu kawaii-metalowego zespołu Babymetal coraz głośniej mówi się o tym, że grupa powróci do występowania jako trio. Od 2018 roku (czyli od odejścia Yui Mizuno) formacja funkcjonowała bowiem jako duet, na który składały się Suzuka Nakamoto oraz Moa Kikuchi. I okazało się, że pogłoski te są całkowitą prawdą.

1 kwietnia japoński zespół zagrał wyprzedany koncert w arenie znajdującej się w Yokohamie, na którym do jego szeregów oficjalnie dołączyła wokalista i tancerka Okazaki Momoko. Dziewczyna przyjęła pseudonim MomoMetal i od teraz wspierać będzie grupę zarówno w studiu, jak i na koncertach.

Okazaki występowała już z kawaii-metalową grupą od 2019 roku, ale dopiero teraz została jej pełnoprawną członkinią. Jeśli chodzi o jej wcześniejsze dokonania, to Momoko pochwalić może się występami w japońskiej grupie Sakura Gakuin oraz była jedną z uczestniczek japońskiego survivalowego programu Girls Planet 999.

Jak wypadnie Okazaki w roli pełnoprawnej członkini zespołu? Polscy fani będą mogli przekonać się o tym już 9 maja. Babymetal zagra koncert w łódzkiej Atlas Arenie w roli gościa specjalnego Sabaton. Tego dnia w Łodzi zaprezentuje się także fińska hard rockowa formacja Lordi. Bilety na to wydarzenie możecie kupić jeszcze w internetowej przedsprzedaży.

Ceny wejściówek na Sabaton, Babymetal i Lordi prezentują się aktualnie następująco:

  • 199 złotych – miejsca siedzące kategorii „C”
  • 249 złotych – miejsca siedzące kategorii „B”
  • 259 złotych – miejsca stojące na płycie
  • 289 złotych – miejsca siedzące kategorii „A”