FESTIWALNEWS

Na to się czeka! Lady Pank na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival 2023!

Legenda polskiego rocka wystąpi podczas tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival! Niech zgłosi się ten, kto nie zna przynajmniej jednego ich utworu… “Mniej niż zero”, “Kryzysowa narzeczona”, “Tańcz głupia”, “Zostawcie Titanica” to ułamek twórczości zespołu, którego dźwięki i słowa wychowują kolejne pokolenia słuchaczy od 1981 roku. Lady Pank zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Kultowy polski zespół rockowy, który na swoim koncie ma ponad 20 płyt, w tym kilka platynowych, dedykowaną stację radiową oraz serię prestiżowych nagród, m.in. Bursztynowego Słowika, wystąpi w tym roku dla Najpiękniejszej Publiczności Świata.
01_logoLP_fb_Lady-Pank_pnr_2023.jpg
Lady Pank króluje na polskiej (i nie tylko!) scenie muzycznej od ponad 40 lat, odnosząc ogromne sukcesy w branży, z których największym można nazwać zjednanie sobie fanów z każdej części kraju i z każdej grupy wiekowej. Ich flagowe numery, które nieprzerwanie pozostają w czołówkach list największych przebojów, stały się definicją historii polskiego rocka.

Zespół powstał w 1981 roku z inicjatywy jednego z najbardziej cenionych gitarzystów i kompozytorów, Jana Borysewicza. Wraz z wokalistą, Januszem Panasewiczem, tworzą trzon grupy, która od czterech dekad serwuje polskiej publiczności niepodrabialny muzyczny klimat. Wyraziste rockowe akcenty wplecione w chwytliwy rytm melodii i niebanalnych słów to po prostu ich specjalność. Na takie koncerty się czeka! 
Skład zespołu:
  • Jan Borysewicz – wokal i gitara
  • Janusz Panasewicz – wokal
  • Kuba Jabłoński – perkusja
  • Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa

29. Pol’and’Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza Lady Pank na festiwalu zagrają też Apollo 440, Spin Doctors, Biohazard, Carpenter Brut, Napalm Death, Brodka, DRAIN, While She Sleeps, Zalewski, Bullet for My Valentine, Royal Republic, Get The Shot, LemON, Rise Of The Northstar, oraz The Rumjacks. Obecność na ASP potwierdził Kabaret Paranienormalni.