KONCERTYNEWS

PREMIERA nowego albumu Mariki “CYKL”

Dzisiaj (13.04) Marika wydaje nowy album zatytułowany “Cykl”. Na jej szósty długogrający album składa się 11 utworów, które powstały podczas urlopu macierzyńskiego, na który artystka udała się 5 lat temu. Jak dodaje sama Marika: “Codzienne doświadczania macierzyństwa nasunęło mi wiele wniosków dotyczących cykliczności życia. Nietrudno zauważyć, że życie kobiety podąża za cyklami Matki Natury i jest z nią sprzężone. Kobiety po prostu żyją w permanentnym cyklu. Zresztą nie tylko kobiety. 

Utwory na płycie dotyczą pogłębiania relacji ze sobą i światem, zadają pytania o samoakceptację i znajdowanie sobie miejsca w rzeczywistości konsumpcyjnego przesytu, są próbą redefinicji dojrzałej kobiecości. Według Mariki w naturze kobiet leży wspieranie się, nie rywalizacja. Prawdziwa zmiana może dokonać się właśnie dzięki współdziałaniu kobiet. Wszystkie teksty są polskojęzyczne, napisane przez Marikę, a muzycznie “CYKL” kipi od basu, perkusji i energii. Są rzeczy które z siebie trzeba wyskakać, wyrzucić w ekstatycznym tańcu. Połączenie szybkiej rytmicznej muzyki i głębokich tekstów jest celowe.  Ten trans może być terapeutyczny. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są KARAŚ, KWAZAR, SARAPATA, BUSLAV, SHAIBA, TEIELTE, SZATT, MAREK PIOTROWSKI. Gatunkowo Marika łączy ambitną taneczną elektonikę, dancehall, afrobeat i pop, nawija i śpiewa. Wie, o czym ma mówić i robi to odważnie.

Koncert promujący płytę odbędzie się w FOOD TOWN w Fabryce Norblina w Warszawie 14.04 o godzinie 22:00. Koncert jest niebiletowany więc każdy może doświadczyć CYKL-u.

Nowej płycie Mariki towarzyszą także niestandardowe działania promocyjne, które są kontynuacją idei zawartych w “Cyklu”. Między innymi: kolekcjonerska „ŻYWA”wersja płyty z zarodnikami grzybów z gatunku Pleurotus djamor (boczniaka różowego). Dzięki niej fani będą mogli osobiście doświadczyć cykliczności natury.

W ramach niestandardowych działań promocyjnych w Kwiaciarni Grafiki w Warszawie (15.04) odbędzie się “sito na żywo”. Każdy będzie mógł przynieść własną odzież i metodą sitodruku samodzielnie wykonać dla siebie limitowany merch Mariki w duchu mody cyrkularnej. W ramach tego wydarzenia odbędzie się też konferencja prasowa i spotkaniem z fanami.

„CYKL” pojawi się też na winylu.

Teledyski do singli: