NEWS

Truism ogłasza datę premiery Insanitarium EP

Truism każe oczekiwać cierpliwie na każdy swój ruch. Dawkowanie nowości od zespołu pozostawia odbiorców w permanentnym stanie nienasycenia.

W najbliższym czasie jednak zespół zaserwuje kilka sytych kęsów fanom nowoczesnego ciężkiego grania.

28 kwietnia w Sali Witrażowej Starego Klasztoru we Wrocławiu, dowodzony przez Dzvona band zagra swój pierwszy koncert. Towarzyszyć mu będzie wrocławski Deadpoint oraz InPain z Czech.

By atrakcji nie brakło, zespół zapowiedział tego dnia ekskluzywną prapremierę swojego najnowszego utworu Insanitarium, który zamyka skład EP o tym samym tytule. Do stworzenia kawałka swoje utalentowane dłonie przyłożył duński producent Tue Madsen znany ze współpracy m.in. z Behemoth, Meshuggah i August Burns Red. Producent odpowiada również za mastering Insanitarium.

Prapremiera odbędzie się na zamknięcie występu Truism podczas wspomnianego wydarzenia.

Oficjalna premiera minialbumu wraz z tytułowym singlem przewidziana jest na dzień 1 czerwca. Wydawnictwo będzie miało charakter limitowany do jedynie 200 egzemplarzy.

W międzyczasie zespół przymierza się do ukończenia swojego pełnowymiarowego debiutu. W marcu band uczestniczył w sesji nagraniowej bębnów w warszawskim Nebula Studio. Premiera LP przewidziana jest na jesień bieżącego roku.