GALERIARELACJE

Pierwszy dzień NEXT FEST [zdjęcia]

Pierwszy dzień NEXT FEST za nami! [zdjęcia]

Wiosenna maszyna z impetem ruszyła w Poznaniu! Już pierwsza edycja NEXT FEST pokazuje, że stolica wielkopolski co wiosnę będzie przyciągała nie tylko spragnionych muzycznych wrażeń, ale też przedstawicieli branży.

Wydarzenie rozpoczął panel dyskusyjny z zespołem Kwiat Jabłoni. Był to przedsmak tego, co NEXT FEST zaoferował uczestnikom festiwalu każdego dnia!

Pierwsze koncerty wystartowały o 19:00 w aż 5 lokalizacjach. Jednocześnie festiwal otwierali: Ana Andrzejewska (Plac Kolegiacki), Julia Rover (The Dubliner), Krzewy (Dragon), Sonia Pisze Piosenki (W Starym Kinie) czy wreszcie Daria Ze Śląska (Sala Wielka CK Zamek), z koncertu której prezentujemy zdjęcia:

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy po gruntownym remoncie swoje drzwi otworzył kultowy klub Blue Note. Miejsce zachowało swój kameralny klimat a jednocześnie zyskało nowoczesny wygląd. Pierwszym zespołem, który tutaj wystąpił była grupa VHS

Kolejna na scenie Sali Wielkiej CK Zamek zaprezentowała się Margaret. Artystka świetnie odnajduje się w kolejnym już muzycznym i stylistycznym wcieleniu. Śmiało można stwierdzić, że każda jej metamorfoza przynosi powiew świeżości na rodzimej pop-scenie.

Jako druga na scenie Blue Note zaprezentowała się Marissa. Do tej pory artystka zajmowała się głównie pisanem tekstów (m.in dla Dody, Krystiana Ochmana czy Sary James) jednak coraz śmielej gości na scenach.

Zaledwie kwadrans później po drugiej stronie parku CK Zamek wystartował kolejny koncert. W The Dubliner zaprezentowali się USO 9001. Jazzowe trio zaprezentowało m.in materiał z wydanej w 2021 roku płyty Unidentifed Sonoristic Object

Kiedy w Sali Wielkiej swój koncert zaczynał Mrozu w Blue Note na scenie zameldowała się poznańska formacja Izzy And The Black Trees. Koncerty IATBT zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem i w czwartkowy wieczór nie mogło być inaczej. Klub przy ul. Kościuszki wypełnił się do ostatniego miejsca fanami gitarowych dźwięków