NEWS

Duet KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK zapowiada album z singlem z Mery Spolsky

Kępiński >|< Kowalonek to wyjątkowy duet artystów z ogromnym doświadczeniem scenicznym na polskim rynku. Miro Kępiński oraz Michał Kowalonek zapowiadają debiutancką płytę i odsłaniają pierwszą kartę – singiel “100 pytań do”, do którego zaprosili Mery Spolsky.

“100 pytań do – to refleksja o naszym wewnętrznym osobistym głosie, który nie przestaje nam w głowie nadawać i na wszystko ma gotową odpowiedź. Ten znajomy głos – wewnętrzny krytyk – nie daje spać, każe się bać, funduje nam poczucie winy, porównuje nas do innych, przekonując, że musimy coś zrobić lepiej, bardziej i więcej. Najważniejsze to nazwać po imieniu co się dzieje – wtedy tworzy się portal, który przenosi nas w nowe lepsze życie. Charyzmatyczna i bardzo sensualna Mery Spolsky przeniosła projekt na inny level. Czujemy, że udało nam się oddać strzał prosto w serce– opowiadają Kępiński >|< Kowalonek.

Kępiński >|< Kowalonek z lekkością i ogromnym sercem stworzyli wzruszający, elektryzujący i hipnotyzujący album, który łączy w sobie elementy muzyki klasycznej, elektronicznej aż po indie i synth pop, tworząc eklektyczną mieszankę unikalnego brzmienia. Swobodnie romansują w formie z latami 80. i 90. Przez najbliższe miesiące będziemy wspólnie odkrywać karty nowej produkcji i wciągać Was coraz głębiej w wykreowany przez nich świat.

Miro od lat komponuje muzykę filmową. Jest autorem wielu ścieżek filmowych, m.in. do hitu “Furioza”, który był jedną z najchętniej oglądanych produkcji Netflixa w 2022 roku. Michał – kompozytor, tekściarz oraz głos najważniejszych rockowych zespołów w kraju: Snowman, Myslovitz, udzielał się również w elekronicznym Mikrobi.t. Razem tworzą to wyjątkowe połączenie.

Wspólnie od czasu pandemii pracowali nad albumem, który ukaże się jeszcze w 2023 roku, nakładem wytwórni Kayax. Zbiór hipnotyzujących kompozycji przenoszący na drugą stronę księżyca. Do tej pory ukazały się dwa single „Dom” i „Ciepły Wiatr” (Kayax XX Rework).