NEWS

Ed Sheeran dzieli się drugim singlem z nowej płyty. “Boat” już dostępny!

Ed Sheeran prezentuje “Boat”, utwór otwierający jego nadchodzący album “-“. Nowej piosence towarzyszy oficjalny teledysk, który wyreżyserowała Mia Barnes.

Napisany zimą, nad angielskim morzem numer był pierwszym, który Ed stworzył na potrzeby nowej płyty. “Boat” służy jako metafora depresji. Singiel opowiada o walce z uczuciem zdołowania oraz bezradnością w przerwaniu tego cyklu. Klip, ukazujący Eda pochłanianego przez falę, jeszcze bardziej podkreśla przesłanie piosenki.

“Boat” jest następcą 14. singla Sheerana, który dotarł na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów, czyli “Eyes Closed”. Dzięki temu sukcesowi Ed znalazł się za Elvisem Presleyem i The Beatles w rankingu artystów z największą liczbą piosenek na szczycie UK Singles Chart.

Nowy, obnażający duszę album Anglika, “-“, ukaże się 5 maja nakładem Asylum/Atlantic. Płyta, która powstała z żalu i nadziei, zawiera 14 piosenek, które Ed napisał i nagrał z Aaronem Dessnerem (The National) w lutym ubiegłego roku, po tym jak seria trudnych wydarzeń wpłynęła na jego życie.

Zdjęcie – Anne Leibovitz