NEWSPOLECANE

Szlak Śląskiego Bluesa 2023

Szlak Śląskiego Bluesa 2023

8. edycja Szlaku Śląskiego Bluesa przed nami. Organizatorzy ogłosili pierwszą z tegorocznych niespodzianek. Tym razem czekają nas aż dwa koncerty!

14 sierpnia 1998 roku wszystkie główne dzienniki telewizyjne nadawały swoje programy z zielonych płuc ówczesnego województwa katowickiego, a dokładniej ze znajdującego się w Parku Śląskim w Chorzowie Stadionu Śląskiego. Czemu? Powód był jeden, ale ogromny- pierwsza od ponad 30 lat wizyta kultowej grupy The Rolling Stones w Polsce.

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa postanowiła uczcić wypadającą w tym roku okrągłą 25. Rocznicę tego wydarzenia i 30 września w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów przypomni emocje tamtego wieczoru. Muzycy wraz z zaproszonymi gośćmi wykonają pełny program z 14 sierpnia 1998 roku, który tamtego wieczoru zagrali Rolling Stonesi!

1 listopada 1997 roku w kultowej chorzowskiej Leśniczówce Jan Kyks Skrzek razem z grupą zaprzyjaźnionych wspaniałych muzyków zarejestrował, a następnie po kilku tygodniach wydał jeden z najważniejszych koncertowych albumów muzycznych w Polsce – album „Modlitwa Bluesmana w Pociągu”. Płyta zawiera 11 kompozycji i po dziś dzień uchodzi za jedno z najważniejszych nagrań nie tylko w dorobku Jana Kyksa Skrzeka, ale w historii polskiej muzyki rozrywkowej.
 
W ubiegłym roku minęło równo 25 lat od wydania tego albumu, w związku z powyższym nie mogliśmy pozostać obojętni na taką rocznicę i już 1 października w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa wraz z licznymi zaproszonymi gośćmi wykona cały ten kultowy album od pierwszej do ostatniej piosenki. Będzie nastrojowo, klimatycznie ale będzie też wiele niespodzianek!
Muzycy

Organizatorzy podali już główny skład Orkiestry Szlaku Śląskiego Bluesa. Na scenie podczas obu koncertów usłyszymy Jana Gałacha, Borysa Sawaszkiewicza, Bartłomieja Szopińskiego, Marka Goerlitza oraz Maxa Ziobro. Dodatkowo podczas pierwszego wydarzenia na scenie nie zabraknie też Jacka Jagusia.

Szlak Śląskiego Bluesa to również znamienici goście, których organizatorzy będą stopniowo ujawniać. Podczas zeszłorocznej edycji skład orkiestry zasilili m.in Sebastian Riedel, Wojciech Waglewski, Piotr Cugowski, Katarzyna Pietras czy Leszek Winder. Warto też wspomnieć o gościu niespodziance, którego nazwisko jest utrzymywane w tajemnicy do czasu wyjścia na scenę. W 2022 roku był nim gitarzysta Ryszard Sygitowicz

Bilety
Bilety w cenie:
79 zł – jedno dniowe
129 zł – karnet dwudniowy
Bilety dostępne w sprzedaży na stronach www.miasto-ogrodow.eu od 2 maja od godz. 10:00