NEWS

FireWing wydaje „Last Gasp” w hołdzie Ormianom za pomocą Cinematic Lyric Video

Wciąż wstrząśnięty wielkimi reperkusjami, jakie wywołało ogłoszenie nowego wokalisty i nowej wersji „Time Machine”, FireWing wydał nowy utwór w nowym składzie i udostępnił go na wszystkich platformach cyfrowych z dystrybucją przez niemiecką wytwórnię Massacre Dokumentacja. Po tej wiadomości pojawiła się zapowiedź trasy koncertowej, którą zespół zagra w Brazylii z fińskim zespołem Sonata Arctica.

„Last Gasp”, nowa piosenka zespołu, otrzymała kinowy tekst z tekstem, który możecie obejrzeć poniżej:

Ta piosenka jest całkowitym zanurzeniem się w pierwszą wielką wojnę pomiędzy Eons i Vishap. Z dźwiękiem niepodobnym do niczego, co FireWing kiedykolwiek zamierzał zrobić.

Koncepcja FireWing opiera się na historii i mitologii kultur ormiańskich i greckich, w uniwersum, w którym zawarte są również wszystkie inne mitologie i odrębne kultury. W 1915 r. naród ormiański doświadczył wielkiego ludobójstwa znanego jako „masakra ormiańska”, w wyniku którego zginęło ponad 1,5 miliona osób.

Postacią uosabiającą determinację narodu ormiańskiego po tej Masakrze jest Vahagn – król wielkiej Armenii z dynastii Orontidów (V wiek n.e.). Vahagn jest jednym z synów Tigranesa Orontida i zastąpił swojego ojca w walce ze smokami, znany jako Vishapakagn – “Zabójca Smoków”. Vahagn uwolnił Armenię od potworów i został ubóstwiony ze względu na swoją wartość, a Ognioskrzydły wychwala te wartości przez cały czas rozwoju fabuły.

Last Gasp dotyczy duchowej i mentalnej podróży swoich bohaterów „Vahagn” i jego ojca Tigranesa, Starszego.

Posłuchaj singla tutaj:

Caio Kehyayan skomentował premierę: „Moim zamiarem przy tej piosence jest wysłanie mocnego przesłania do całej ormiańskiej diaspory. Od czasu ludobójstwa tysiące Ormian uciekło w różne zakątki świata, a obecnie jest więcej Ormian poza Armenią. niż w samym kraju, który znajduje się w regionie Kaukazu”.

Nowy wokalista zespołu, Jota Fortinho, dodał: „Kiedy Caio przesłał mi piosenkę, pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi do głowy, była przejażdżka jedną z tych gigantycznych kolejek górskich. Mógłbym wiele powiedzieć na ten temat, bo dodatkowo będąc bardzo technicznym, jest również bardzo głęboki. Ale mogę to podsumować w ten sposób: „Last Gasp” to ekstremalna przejażdżka kolejką górską. Jestem naprawdę dumny z tego, co zrobiliśmy w tej piosence”.

„Last Gasp” ma produkcję, teksty i orkiestrację Caio Kehyayan, koprodukcję Fabiano Rodrigues, z miksowaniem i masteringiem Jacka Kosto, grafiki Junki Sakuraba i produkcję wideo Gabby Vessoni. Koncepcję stworzenia świata opracował Caio Kehyayan.

Dowiedz się więcej o FireWing na www.firewingofficial.com lub w mediach społecznościowych @firewingofficial.