KONCERTYNEWS

Mitch & Mitch zagrają w Poznaniu

Mitch & Mitch zagrają w Poznaniu

MITCH & MITCH CON IL LORO GRUPPO ETEREOFONICO – AMORE ASSOLUTO PER ENNIO już 25 maja w poznańskim Blue Note. Mitch & Mitch dwa lata po wydaniu „Frisco Moods EP” zabrali się za kompozycje wielkiego Ennio Morricone. Album „Amore assoluto per Ennio” otrzymał w tym roku Fryderyka w kategorii Album Roku Indie.

Wszystko zaczęło się w październiku 2020 roku od towarzyskiego spotkania w domu jednego z Mitchów. Kolejnym ważnym etapem tej historii było zaproszenie zespołu na urodziny Drugiego Programu Polskiego Radia, gdzie po raz pierwszy materiał został wykonany w pełnym wymiarze.

Przez kilka kolejnych miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro. Sesja miała miejsce pod koniec lipca 2021 roku w Studiu S4. Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć. Premiera albumu „Amore assoluto per Ennio” odbyła się 23 września 2022 roku. Album ukazał się nakładem Jazzboy Records.

Bilety na koncert dostępne na portalu Eventim