NEWS

ptakova po długiej przerwie prezentuje nowy singiel

ptakova śpiewa tu, pisze teksty, ale przede wszystkim po raz pierwszy objęła także stery produkcji. jest dużo wrażliwości, pianina przeplatanego syntezatorami, słonych łez i burzliwych harmonii.  To album o wesołej dziewczynie z sercem często smutnym. jest potężnie delikatnie.

ptakova o „time”: trochę mi to zajęło. potrzebowałam chwilę pomyśleć.
wiele odkryłam, budziłam się i zasypiałam przy pianinie i komputerze. robiłam średnio 80 kroków na dzień, spędzając po 10h przed ekranem i klawiaturą.
a teraz czuję się, jakbym znowu debiutowała.
„time” to jeden z pierwszych utworów, które stworzyłam na ten album i jeden z tych, które wywarły największy wpływ na brzmienie całego materiału.
powstawał bardzo intuicyjnie i naturalnie, a wersja finalna jest bardzo bliska tej pierwotnej.

Teledysk, który powstał we współpracy z Markiem Kitą to impresyjna opowieść o prawdziwych emocjach, skupiająca się na wrażliwości i wewnętrznych konfliktach.
Prosta forma podkreśla uniwersalizm tekstu, w którym artystka zadaje fundamentalne pytania o egzystencję.

ptakova, czyli Natalia Ptak to wesoła dziewczyna z sercem często smutnym. To polska wokalistka, producentka muzyczna, kompozytorka i autorka tekstów. Charakteryzuje ją wyrazisty głos oraz połączenie żywych instrumentów z elektroniką. W listopadzie 2020 roku, pod skrzydłami Sony Music Entertainment Poland, ukazał się jej debiutancki album Suma Wszystkich Dźwięków, który stworzyła we współpracy z producentem Markiem Dziedzicem i Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem. Album spotkał się z bardzo dobrym odbiorem wśród dziennikarzy i słuchaczy, a początkiem 2021 roku ptakova została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.