NEWS

Within Temptation prezentuje nowy utwór

Ten rok będzie należał właśnie do nich!

Po pojawieniu się w 2022 roku w roli gościa specjalnego Iron Maiden podczas tournée po Ameryce Północnej i wyruszeniu wspólnie z Evanescence w długo oczekiwaną europejską trasę „Worlds Collide Tour”, na którą sprzedano prawie 200 000 biletów –  zespół WITHIN TEMPTATION ujawnia nowy singiel i zapowiada swój nowy album!

Nowy utwór Within Temptation „Wireless”, rozpoczyna odliczanie do długo oczekiwanej premiery ich ósmego albumu studyjnego, który ma się ukazać jeszcze w tym roku!

Ognisty i ciężki „Wireless” oznacza początek nowej ery dla zespołu – ery, w której zachowując swoje DNA i charakterystyczne brzmienie –  tworzą coś więcej. Pod względem lirycznym zespół nie boi  się podejmować wielu ważnych kwestii politycznych i społecznych, które istnieją w dzisiejszym świecie, a nowy singiel skierowany jest do tych, którzy, głodni wojny i zamieszania, manipulują i kontrolują media.

Sharon den Adel komentuje: “’Wireless’ to piosenka o żołnierzu, który idzie na wojnę przekonany, że idzie w słusznej sprawie. Jest indoktrynowany przez media kontrolowane przez rząd i myśli, że zostanie powitany z powrotem jako zbawca, ale dowiaduje się, że został wykorzystany. Ludzie postrzegają go jako brutalnego zdobywcę, a teraz znajduje się po złej stronie. Jego życie i życie wielu ludzi zostało zniszczone, a on sam oraz wielu innych – oszukany.”

Wszystko wskazuje na to że „Wireless” od razu stanie się ulubionym utworem fanów i miejmy nadzieję, że pojawi się na nadchodzących festiwalowych występach formacji  w całej Europie tego lata, w tym na długo oczekiwanym powrocie na Download Festival w Wielkiej Brytanii 9 czerwca i Download Festival Germany 23 czerwca, a także Hellfest we Francji 17 czerwca.

Bądźcie przygotowani – nadchodzi nowy album Within Temptation… i dużo więcej!