KONCERTYNEWS

BAASCH odsłania karty z nowym singlem “Wosk”!!!

Trzy lata po głośnym, nagrodzonym Fryderykiem albumie „Noc” Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty.

Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. Wszystkie utwory na nową płytę napisał w ubiegłym roku w Madrycie, celebrując słońce, miłość, nowy dobry czas w życiu. Ułożą się one w trzy mini albumy o różnym klimacie. Ostatni, angielskojęzyczny, pojawi się w październiku tego roku i pokaże zagraniczne współprace Baascha (m.in. z berlińską artystką Rosą Anschütz). Wszystkie połączy unikatowy styl producenta i wokalisty, ale też jeszcze większe niż dotąd skupienie na tekstach.

„Wosk” perfekcyjnie łączy euforię i taneczną energię z typowymi dla artysty romantyzmem, intymnością i melodią, od której trudno się uwolnić. To idealny soundtrack do letnich festiwali, na których wystąpi Baasch. Utwór zabrzmi na żywo po raz pierwszy już 9 czerwca na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, potem między innymi na Audioriver, Fest Festival, Męskim Graniu, Olsztyn Green Festival.

Baasch o utworze:
„Wosk” to utwór o tym, że jesteśmy płynni, dzięki drugiej osobie zmieniamy się, stapiamy się w jedność. Chciałem, żeby płynny był też sam utwór, z tanecznej motoryki wylewa się w nim coś bardzo „oleistego”, żeby na koniec… zniknąć.

Seria okładek do nowych singli i mini albumów Baascha wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego, który został przeszkolony na wielu danych obrazowych, aby stworzyć oryginalne obrazy (technologia AI). Za ich projekt odpowiada Jakub Wróblewski – artysta interdyscyplinarny, reżyser i operator, którego zainteresowania krążą wokół rzeczywistości wirtualnej, silników gamingowych, technologii 3D. Jest jednym z twórców kolektywu Inexsistens, produkującego interaktywne doświadczenia VR (Bardo, Connexions, Lovestory). Wykładał w Belgii, Holandii, Anglii, Turcji, Norwegii i Indiach.

Już pod koniec maja Baasch wyrusza na podbój letnich festiwali:
27.05 Spike Festival, Bułgaria
09.06 Tauron Nowa Muzyka, Katowice
17.06 Męskie Granie, Szczecin
01.07 Malta Festival, Poznań
22.07 Nocny Targ Towarzyski, Poznań
28.07 Mamry Festival, Węgorzewo
29. 07 Audioriver Festival, Płock
04.08 Povalec Festival, Czechy
05.08 Męskie Granie, Kraków
11.08 Fest Festival, Chorzów
12.08 Olsztyn Green Festival, Olsztyn
13.08 Sziget Festival, Węgry