NEWSPOLECANE NEWS

Butcher Babies na dwóch koncertach w Polsce

Butcher Babies na dwóch koncertach w Polsce

Amerykański zespół Butcher Babies wystąpi na dwóch koncertach w Polsce! Dowodzoną przez Carle Harvey i Heidi Shepherd grupę zobaczymy 21 czerwca w warszawskim klubie Hydrozagadka. Dzień później zaplanowano wydarzenie w poznańskich 2Progi! W roli supportów wystąpią Krashkarma + 5RAND!

Już od ponad dekady Butcher Babies podbija światowe sceny za sprawą mocnych koncertów pełnych wybuchowej energii. Ich sceniczna prezencja jest niczym hipnotyzujący spektakl i sprawia, że odbiorcy ciągle chcą więcej. Wokalistki Heidi Shepherd i Carla Harveym, gitarzysta Henry Flury, perkusista Chase Brickenden oraz basista Ricky Bonazza zestawiają brutalne, agresywne riffy z pięknymi melodiami, które wybrzmiewają niczym ich emocjonalne wybawienie. Pierwsze dwa albumy pochodzącego z Los Angeles zespołu znalazły się w TOP 5 kilku notowań na Billboardzie, natomiast wydany w 2017 roku krążek “Lilith” zadebiutował na pierwszym miejscu iTunes Metal Charts oraz na siódmym iTunes Rock Charts. Kwintet występował na trasach m.in. z Megadeth, Marilynem Mansonem czy Hollywood Undead. Zagrał  również na największych festiwalach metalowych na świecie (Download, Hellfest, Knotfest). Grupa pojawił się nawet w filmie “Alleluia!: The Devils Carnival” i netflixowym horrorze “Slasher”.

Po wydaniu 3 płyt i 2 Epek Butcher Babies osiągnęli nowy poziom dojrzałości i powrócili na scenę. Po przerwie, której potrzebowali na odbudowę i złapanie świeżych sił na dalsze komponowanie. Na przestrzeni ostatniego 1,5 roku formacja wypuściła kilka singli, które potwierdzają jej rozwój i doskonałą formę.

Bilety na koncerty dostępne na stronie WiniaryBookings:
– 21/06,
Warszawa, Hydrozagadka
– 22/06, Poznań, 2Progi