KONCERTYNEWS

Iron Maiden | Już tylko 3 tygodnie do koncertów w Krakowie

Zostały tylko trzy tygodnie do koncertów Iron Maiden w Krakowie!

IRON MAIDEN wyruszy 28 maja w trasę koncertową po Europie! Zespół wystąpi 13 i 14 czerwca w TAURON Arenie Kraków. Zespół wykona utwory z najnowszego albumu Senjutsu, nie zabraknie utworów z kultowej płyty Somewhere In Time z 1986 roku i innych klasycznych kawałków. Gościem specjalnym podczas dwóch koncertów Iron Maiden będzie zespół The Raven Age.

Bilety na LIVENATION.PL

Założyciel i basista Steve Harris mówi:

Po wydaniu naszego ostatniego albumu Senjutsu uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do Somewhere In Time, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z Senjutsu, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie.

Manager, Rod Smallwood dodaje:

To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze Senjutsu po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak Somewhere In Time, stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni!

Bądź na bieżąco: ironmaiden.com