NEWS

Nowy album Simply Red

– Simply Red proponują pełen pasji, ponadczasowy pop… Kluczowa płyta –
Retro Pop.

– Kolejny gwiazdorski przykład doskonale skonstruowanego, pop-soulowego albumu od zespołu znanego z fantastycznej muzykalności, mocnego wokalu i pozbawionego dramatyzmu wykonu Hucknalla –
Clash.

– “Time” to prawdopodobnie najbardziej osobiste dzieło wokalisty (Micka Hucknalla) w karierze –
Record Collector.

Simply Red wydają dziś swoją nową, wspaniałą płytę “Time”.

Cztery lata po triumfalnym “Blue Eyed Soul”, jeden z najbardziej cenionych brytyjskich zespołów wraca z płytą, której serce stanowią muzykalność i produkcja.

Materiał, na który składa się 12 kolorowych, pełnych serca, inspirujących utworów, nagrany został w Londynie z wieloletnim producentem Andym Wrightem i zgraną grupą sprawdzonych na koncertach muzyków. “Time” dowodzi nieomylnego wyczucia do piosenek, które wywołują emocje i poruszają wyobraźnię. Na płycie znalazł się pierwszy singiel “Better With You” czy funkowy, napędzany basem jego następca “Just Like You”.

Płyta “Time” została już jednogłośnie doceniona przez media. – Kolejny gwiazdorski przykład doskonale skonstruowanego, pop-soulowego albumu – napisał dziennikarz “Clash“. Retro Pop określił “Time” jako “kluczową płytę”, a Record Collector zauważył, że jest to “prawdopodobnie najbardziej osobiste dzieło wokalisty (Micka Hucknalla) w dorobku”.

Mick Hucknall może pochwalić się 12 albumami studyjnymi nagranymi z Simply Red oraz dwoma solowymi. Na koncie ma liczne wyróżnienia, w tym Brit Awards, MOBO czy Ivor Novello, a także 60 milionów sprzedanych płyt,1,7 miliarda streamów na wszystkich platformach i milion subskrybentów na YouTube. Z nową płytą wokalista jest gotowy na kolejny rozdział w swojej oszałamiającej karierze.

W czerwcu Simply Red rozpocznie nową trasę koncertową, która będzie kontynuacją serii 74 występów dla 600 tysięcy fanów w 2022 roku.

Tracklista “Time”:
1. Better With You
2. Just Like You
3. Let Your Hair Down
4. Shades 22
5. It Wouldn’t Be Me
6. Never Be Gone
7. Too Long At The Fair
8. Slapbang
9. Hey Mister
10. Just Like You (Pt. 2)
11. Butterflies
12. Earth In A Lonely Space

fot. Karolina Kiraga-Rychter