NEWS

Foo Fighters prezentują nowy album „But Here We Are”

Najnowszy album Foo Fighters „But Here We Are” jest już dostępny! W tym tygodniu grupa zaprezentowała fanom 10-minutowy singiel „The Teacher”, czwartą i ostatnią zapowiedź wydawnictwa z teledyskiem w reżyserii Tony’ego Ourslera.

Singiel „The Teacher” jest następcą „Rescued”, „Under You” i „Show Me How”. Nie da się ukryć, że to najdłuższa piosenka w katalogu zespołu, ale i chyba najkrótsze 10 minut w historii rocka. Prawdziwa jazda bez trzymanki, która mogłaby trwać w nieskończoność. Choć „The Teacher” nie przypomina niczego, co dotąd stworzył zespół, doprawdy łatwo zidentyfikować go jako esencję Foo Fighters.

„The Teacher” stanowi tło do krótkometrażowego filmu w reżyserii Tony’ego Ourslera. Znany od późnych lat 70. artysta ma na koncie niezwykłe nagrania, rzeźby, obrazy, instalacje oraz performensy. Zwrócił na siebie uwagę Foo Fighters dzięki współpracy z Davidem Bowie nad wydanym w styczniu 2013 roku „Where Are We Now?”. Tym razem stworzył dezorientujący zestaw wypełnionych emocjami obrazów, które przekraczają granice czasu i przestrzeni. Enigmatyczna opowieść „The Teacher” to Foo Fighters, jakich jeszcze nie słyszeliśmy i – dzięki interpretacji Ourselera – wcześniej nie mieliśmy szansy zobaczyć.

Album „But Here We Are” jest już dostępny w kilku wariantach. Grupa jest obecnie w trasie koncertowej promującej wydawnictwo. Pełna lista występów znajduje się na stronie zespołu (https://foofighters.com/tour-dates/).

„But Here We Are” to brutalnie szczera i surowa emocjonalnie odpowiedź na wszystkie cierpienia, jakie spotkały muzyków Foo Fighters w ciągu ostatniego roku. To świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, przyjaźni i rodziny. Odważny, wyniszczający i niezachwianie autentyczny album „But Here We Are” otwiera singiel „Rescued”. Jest to jeden z 10 utworów, które obejmują całą gamę emocji: od wściekłości i smutku po spokój i akceptację, a także niezliczone punkty pomiędzy.

Wyprodukowany przez Grega Kurstina i Foo Fighters, „But Here We Are” jest zarówno 11. albumem Foo Fighters, jak i pierwszym rozdziałem nowego życia zespołu. Dźwiękowo odnajdziemy tu naiwność bliską debiutowi Foo Fighters z 1995 roku, ale i dojrzałość i głębię znane z późniejszej twórczości. „But Here We Are” to brzmienie braci, którzy znaleźli schronienie w muzyce, która połączyła ich 28 lat temu. Proces, który stał się dla nich terapią umożliwiającą kontynuację własnej drogi.

Lista utworów „But Here We Are”:
1. Rescued
2. Under You
3. Hearing Voices
4. But Here We Are
5. The Glass
6. Nothing At All
7. Show Me How
8. Beyond Me
9. The Teacher
10. Rest