NEWS

Half Moon Run wydaje album po 12 latach. Salt już jest!

Właśnie ukazał się „Salt”, najnowszy album Half Moon Run. Zespół wybrał utwór „9beat”na singiel promujący płytę. To kompozycja o wybuchowej warstwie rytmicznej i niesamowitej dynamice, z której grupa jest doskonale znana.

„By przygotować tę jedną piosenkę, Devon przesłuchał kilkaset nagrań z dyktafonu, poszukując tekstów i melodii – mówi Conner Molander. „Pracowaliśmy nad nią przez prawie dziesięć lat – podobnie jak nad szeregiem innych utworów z płyty.

Trio już wcześniej zapowiedziało album „Salt” trzema singlami „Alco”, You Can Lat Go” oraz „Everyone’s Moving Out East”.

Moce twórcze Half Moon Run pozostały niezmienne i nienaruszone w trakcie dwunastu lat wspólnego grania. Piękno i smutek, harmonia i zagrożenie, rozpacz i groove – mieszanie kontrastowych nastrojów jest znakiem rozpoznawczym twórczości zespołu , a na tej płycie muzykom udało się przekroczyć swoje własne, muzyczne granice. Na „Salt”ponownie odwiedzają oni miejscem którym narodziła się ich więź, dając nowe życie muzycznym wizjom, które nosili w sobie od samego początku. Równocześnie album sięga w przyszłość, zawierając utwory napisane w trakcie pandemii, podsumowujące niepokoje współczesnych czasów. Zaś kopiąc głębiej, na „Salt”można odnaleźć dowody na duchowe poszukiwania artystów, które skutecznie przekładają się na rodzące się uczucie nadziei.

„Przygotowując album czuliśmy się, jak byśmy destylowali pokaźną ilość pomysłów, aby wydobyć z nich ich esencję. To co nam pozostało, to właśnie sól – ‚Salt” – mówi Conner.

Zespół znany jest z urzekających koncertów. Jego tegoroczna trasa oprócz Ameryki Północnej obejmuje Wielką Brytanię i szereg krajów europejskich. W rodzinnej Kanadzie muzycy uczestniczą w programie Plus1 przekazując jednego dolara  z każdego sprzedanego biletu organizacji Global Medic, zapewniając pomoc humanitarną uchodźcom i ofiarom katastrof naturalnych.

Half Moon Run – tracklista:

 1. You Can Let Go
 2. Alco
 3. Hotel in Memphis
 4. Everyone’s Moving Out East
 5. 9beat
 6. Dodge the Rubble
 7. Heartbeat
 8. Gigafire
 9. Goodbye Cali
 10. Salt
 11. Crawl Back In

Half Moon Run to trzech wokalistów a zarazem multiinstrumentalistów. Devon Portielje, Conner Molander i Dylan Phillips rozpoczęli swoją wspólną przygodę w 2009 roku od ogłoszenia w serwisie Craigslist i spotkania w sali prób w dzielnicy Miles End w Montrealu. To tam zespół spędził pierwsze lata, przeradzając się w sześcioramienną istotę tworzącą zawiłe, zmieniające się jak w kalejdoskopie piosenki. Które z kolei złożyły się na debiutancki, platynowy album „Dark Eyes” (Indica, 2012). Drugi longplay tria, „Sun Leads Me On” ukazał się w 2015 roku nakładem Glassnote w USA i Communion w Wielkiej Brytanii. Jego następcą był „Blemish in the Great Light” (2019) oraz epki „Seasons Of Change” (2020) i „Inwards and Onwards” (2021). Half Moon Run zdobył dzięki nim aż dwie nagrody Juno w kategorii Adult Alternative Album of the Year.