NEWS

RIVAL SONS wydaje ósmy album DARKFIGHTER

Dwukrotnie nominowany do nagrody GRAMMY® zespół Rival Sons wydał dziś swój niezwykle oczekiwany nowy album DARKFIGHTER za pośrednictwem Low Country Sound/Atlantic Records.

“To wspaniałe i piękne uczucie móc zaprezentować wszystkim nasz 8. Album „Darkfighter”- komentuje jeden z członków zespołu, Scott Holiday. – To z pewnością nasz najbardziej skoncentrowany i przemyślany album. Coś, z czego jestem bardzo dumny na poziomie osobistym. Od wczesnego pisania i nagrywania po miksowanie i mastering… a nawet oprawę graficzną… jest to coś, co bardzo dobrze reprezentuje to, gdzie jesteśmy, a zwłaszcza to, jak się rozwinęliśmy. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby po raz kolejny przekroczyć granice w każdym aspekcie”.

“To nowe uczucie, nowe doświadczenie myśleć o wydaniu DARKFIGHTER. Ten album jest zupełnie inny.  – dodaje wokalista Jay Buchanan – Zespół nigdy nie miał tyle czasu na stworzenie kolekcji i z pewnością nigdy nie współpracowaliśmy bardziej dogłębnie nad żadnym albumem w naszej karierze. Z perspektywy czasu, doświadczenie i życie przeżyte podczas pisania i nagrywania tego albumu wydaje się gęste, jakby dziesięć lat zostało przeżytych w ciągu tych dwóch lat.”

W międzyczasie Rival Sons wyruszają w trasę koncertową “The DARKFIGHTER Tour”, która rozpoczyna się 3 czerwca w Franklin Music Hall w Filadelfii. Kapela przy okazji europejskiej trasy, wystąpi również w Polce. 5 listopada zespół wystąpi w warszawskiej Stodole, a 6 listopada w poznańskim B17.

Płycie DARKFIGHTER towarzyszyć będzie oszałamiające wydawnictwo towarzyszące, LIGHTBRINGER, które ukaże się jeszcze w tym roku. Oba wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika i 8-krotnego zdobywcę nagrody GRAMMY® Dave’a Cobba (Chris Stapleton, Jason Isbell).

RIVAL SONS:

Rival Sons grają rock’n’rolla w najczystszej postaci, podążając własną ścieżką. Mają na swoim koncie uznany przez krytyków katalog, w tym PRESSURE & TIME (2011), HEAD DOWN (2012), GREAT WESTERN VALKYRIE (2014), HOLLOW BONES (2016) i FERAL ROOTS (2019). Ostatni album jest twórczym i krytycznym punktem dla Rival Sons, zdobywając nominację do nagrody GRAMMY® w kategorii “Najlepszy album rockowy”, a wyróżniający się utwór “Too Bad” otrzymał ukłon w kategorii “Najlepszy występ rockowy”. Co więcej, główny singiel z albumu, “Do Your Worst”, okazał się największym hitem zespołu do tej pory, osiągając #1 w rockowych stacjach radiowych w całym kraju, jednocześnie notując ponad 60 milionów odtworzeń.Rival Sons najwięcej zyskują na żywo. Mieli okazję dzielić scenę między innymi z takimi artystami jak Alice Cooper, Kid Rock, Judas Priest, Deep Purple, Black Sabbath i Aerosmith. Grupę tworzą: Jay Buchanan (wokal), Scott Holiday (gitara), Dave Beste (gitara basowa) i Mike Miley (perkusja).