KONCERTYNEWS

Katy B wraca do Polski – artystka wystąpi w ramach wrocławskiego festiwalu WROsound!

Księżniczka brytyjskich rave’ów – Katy B, dołączyła do zestawu, w którym znajdziemy wybuchowy rap, hipnotyzujący trip-hop, melancholijną elektronikę i wiele odsłon alternatywy.

Line-up festiwalu WROsound, organizowanego pod hasłem „urban jungle”, zamyka jedna z najlepszych wokalistek sceny klubowej. Katy B skończyła prestiżową BRIT School w Londynie (wśród absolwentek znajdziemy choćby Adele czy Amy Winehouse) i w 2010 roku singlami „Katy on a Mission” i „Lights On” po raz pierwszy wdarła się na brytyjskie listy przebojów. Jej twórczość to wysokooktanowa parada hitów bazująca na miksie muzyki pop, UK garage, drum’n’bass i dubstep. W 2021 roku wróciła do nagrywania po dłuższej przerwie i wydała krążek „Peace and Offerings” będący podsumowaniem czasu osobistych przemian podczas lockdownu. Natomiast z początkiem 2023 roku artystka zaskoczyła idealnym bangerem – utwór „Paradise” został nagrany z Kings Of The Rollers, twórcami hitów drum’n’bass. Jej występ na scenie głównej WROsoundu będzie mocnym zamknięciem festiwalu.


Headlinerka dołączyła do line-up’u, w który z pewnością zadowoli fanów rapu, trip-hopu, elektroniki i alternatywy. Na scenie głównej wystąpi również Tricky – legenda trip-hopu, brytyjski wokalista i producent muzyczny, a wraz z nim nasza rodaczka, Marta Złakowska. Za sekcję elektroniki pełnej nostalgii będzie odpowiadał Kidnap, producent z Sheffield. Serca nie będą szczędzić energetycznych bitów, Brodka zagra materiał ze swojej najnowszej EPki „Sadza”, a asthma wraz z zespołem dorzucą trochę rapowych wersów i punkowej energii. BOKKA będzie świętować 10 urodziny, a brodachè pokażą gęstość w bicie i przestrzeń w bycie.

Lokalni artyści zaprezentują się na scenie „Tak Brzmi Wrocław” – projektu, który nawiązuje do historii i początków festiwalu. Duet We Draw A  postawi na sad disco, natomiast Zima Stulecia na melancholijną elektronikę w towarzystwie muzyki improwizowanej na syntezatory i perkusje. Rycerzyki wprowadzą klimat lat 80. swoją nostalgiczno-ekstatyczną muzyką wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu, a Guest Julka zaprezentuje materiał zawieszony między soulem a rapem. Duet EKHTO połączy taneczny nastrój z liryczną wrażliwością, a Baby Meelo porwie publiczność bez błyskotek i fajerwerków, ale wśród oparów dymu i z bezczelną szczerością w wersach.

WROsound, organizowany przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 14-15 lipca na placu przed Impartem we Wrocławiu. Bilety i karnety są dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl.

  • 14 lipca: Tricky feat. Marta, Brodka, asthma, Serca, Zima Stulecia, Baby Meelo, Guest Julka
  • 15 lipca: Katy B, Kidnap, BOKKA, brodachè, We Draw A, EKHTO, Rycerzyki