FESTIWALGALERIANEWS

Metal Hammer Festival [zdjęcia]

5 czerwca kilka setki fanów rocka w najmocniejszej odsłonie zjechały do Łodzi, by wziąć udział w kolejnej edycji Metal Hammer Festiwal.
 
Metal Hammer Festival, którego dziewiąta edycja odbyła się właśnie w Łodzi, należy do najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w kraju poświęconych szeroko rozumianej muzyce metalowej. Potwierdziło tę opinię przedsięwzięcie zorganizowane w Atlas Arenie. Tysiące fanów ciężkiego rocka zgromadzonych w hali doskonale się bawiło i było pod wrażeniem formy muzycznych gwiazd przybyłych do Łodzi.
 
Gwiazdą wieczoru była amerykańska formacja Pantera, jeden z najbardziej utytułowanych i wpływowych zespołów metalowych wszech czasów. Reaktywacja formacji po dwudziestoletniej przerwie należała do największych wydarzeń muzycznych minionego roku. W Łodzi Pantera przypomniała najznakomitsze, soczyste utwory ze swojego repertuaru, muzycy nawiązali fantastyczny kontakt z publicznością.

Świetne, znakomicie przyjęte przez fanów występy dały też dwie kolejne amerykańskie grupy – Hatebreed i Crowbar.

Polską scenę muzyczną celnie reprezentowały zespoły: Illusion, Flapjack, Subterfuge oraz mający swą siedzibę w Londynie Atan, w skład którego wchodzą polscy muzycy i pochodząca z Boliwii wokalistka.

Metal Hammer Festival, który wcześniej odbywał się w Krakowie i Katowicach, tym razem miał miejsce w Łodzi.

Flapjack / fot. Karolina Kiraga-Rychter

Illusion / fot. Karolina Kiraga-Rychter

Crowbar / fot. Karolina Kiraga-Rychter

Hatebreed / fot. Karolina Kiraga-Rychter

Pantera / fot. Karolina Kiraga-Rychter