KONCERTYNEWS

Melanie Martinez ogłasza nowe daty „Portals tour”

Multiplatynowy fenomen alt-popu, Melanie Martinez, ogłasza europejską i australijsko-nowozelandzką część swojej przebojowej trasy koncertowej PORTALS. Trasa rozpocznie się 29 października w Sztokholmie, a następnie Artystka zagra w Oslo, Kopenhadze, Pradze, Mediolanie, Londynie, Wolverhampton, Manchesterze, Glasgow, Dublinie, Brukseli, Amsterdamie, Warszawie, Berlinie, Dusseldorfie, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

Trasa PORTALS Tour – podczas której Martinez wystąpi jako pozaziemska istota, która odrodziła się jako jej alter ego „Cry Baby” – jest obecnie grana w wypełnionych po brzegi salach w całej Ameryce Północnej, a wyprzedane koncerty potrwają do połowy lipca. Trasa obejmie również wyprzedane koncerty w Meksyku i Guadalajarze w październiku, a także Live Out Festival w Monterrey.

Trasa PORTALS Tour świętuje niedawno wydany, odnoszący sukcesy album “PORTALS”, który teraz dostępny jest w rozszerzonej, cyfrowej wersji deluxe, zawierającej trzy dodatkowe utwory. Niedawno wydany album wspiął się na #2 listy Billboard 200 zaraz po premierze i jest to najwyższe notowanie osiągnięte przez Martinez od początku jej kariery. Martinez znalazła się w Top 10 listy Billboard 200 po raz trzeci i jak dotąd był to najlepszy wynik w pierwszym tygodniu sprzedaży dla jakiejkolwiek solowej artystki od początku 2023 roku

PORTALS zadebiutował również na pierwszych miejscach list Billboard „Current Alternative Albums”, „Current Pop Albums”, „Top Album Sales”, „Current Album Sales”, „Internet Albums”, „Digital Albums” i „Top Alternative/Rock Albums” oraz na drugim miejscu na liście „Top Vinyl Albums”.

Album, który stał się natychmiastową światową sensacją, okazał się dla Martinez pierwszym #1 w Australii, zajmując również pierwsze miejsce w Nowej Zelandii, drugie miejsce w Wielkiej Brytanii, trzecie miejsce w Kanadzie i Irlandii oraz 10 pierwszych miejsc na listach przebojów w Niemczech, Holandii, Belgii i Hiszpanii.

PORTALS zawiera przeboje „VOID” i „DEATH”, które przeszły do historii jako pierwsze oryginalne piosenki Martinez, które zadebiutowały na liście Billboard „Hot 100”. Do „DEATH” dołącza towarzyszący mu filmowy teledysk – wyreżyserowany, wymyślony i zaprojektowany przez samą Martinez – który zajął pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych teledysków YouTube i ma obecnie ponad 23 miliony wyświetleń. Piosenka była zapowiadana serią niesamowitych klipów ukazujących odrodzenie postaci Martinez „Cry Baby”, co szybko wywołało gorączkowy nastrój wśród fanów i zebrało ponad 115 milionów wyświetleń we wszystkich mediach społecznościowych. Utwór i towarzysząca mu fascynująca oprawa wizualna zyskały uznanie między innymi Billboard, który komentował: „Awangardowa autorka popu tworzy w każdym projekcie odważne, rozległe światy… Podczas gdy dramatyczny pięciominutowy utwór można powiązać z jej artystycznym przebudzeniem, instrumenty perkusyjne i elementy elektroniczne sprawią, że słuchacze również poczują się odrodzeni”.

Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 15 czerwca o godzinie 14:00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w piątek, 16 czerwca na LiveNationpl o godzinie 14:00