KONCERTYNEWS

Asaf Avidan powraca do Polski – koncerty już w grudniu

Po pięciu latach od ostatnich koncertów Asaf Avidan powraca na scenę z trasą „Ichnology solo tour”. Artysta płynnie porusza się między pełnymi czułości balladami, wciągającymi opowieściami i energetyczną wirtuozerią. Jego koncert to zjawisko które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo!

Bilety na koncerty znajdziecie tutaj.

Izraelski wokalista, autor tekstów i kompozytor, były lider zespołu Asaf Avidan & the Mojos. Najważniejsze składniki jego twórczości to folk, rock i blues. Muzyk urodził się w Jerozolimie w rodzinie dyplomatów, ale pierwsze lata życia spędził na Jamajce. Zadebiutował w 2006 roku EPką „Now That You’re Leaving”, która zebrała piosenki napisane po rozpadzie wieloletniego związku. Na pierwszych koncertach wsparli go znajomi muzycy, którzy dali początek zespołowi Asaf Avidan & the Mojos.

Pierwszy album grupy („The Reckoning”) ukazał się w 2008 i zyskał status złotej płyty. Po wydaniu trzech płyt zespół zawiesił działalność, ale Asaf Avidan zdecydował się kontynuować solową karierę. Przełom nadszedł w 2012 roku, gdy utwór „The Reckoning Song” został zremiksowany przez berlińskiego producenta DJ Wankelmut i opublikowany jako „One Day”. Nagranie zyskało olbrzymią popularność i zdobyło szczyty list przebojów w wielu krajach na całym świecie. Wydane później cztery albumy solowe oraz niezwykłe koncerty ugruntowały sceniczną pozycję Avidana i zdobyły wielkie uznanie publiczności. Ostatnie wydawnictwo artysty to płyta „Live At the Acropolis”, zarejestrowana podczas koncertu w Atenach.