KONCERTYNEWS

This Will Destroy You i The Ocean wystąpią w Krakowie

Fani post-rocka, drone i ambientu zapamiętają ten wieczór na całe lata. Headlinerskie sety zaprezentują zarówno teksańcy tytani gatunku z This Will Destroy You, objeżdżający świat z trzyletnim już „Vespertine”, oraz bliżsi metalowej odsłonie nurtu The Ocean, którzy w maju wydali „Holocene”.

Koncert odbędzie się 27 września w Krakowie, a bilety na wydarzenie trafią do Knock Out Music Store już 16 czerwca o 10:00!

THIS WILL DESTROY YOU (USA) post-rock, ambient, drone:

Amerykanie z This Will Destroy You raczej nie niszczą, lecz budują wielkie muzyczne rytuały. Niby zdarza im się uciec w hałas, ale to raczej hałas kontrolowany, otulony dronowymi mgiełkami, przepoczwarzającymi się także w ambientowe rozlewiska, no i oczywiście post-rockiem. Być może jest to post-rock spokojny w warstwie czysto dźwiękowej, ale za to maksymalnie intensywny emocjonalnie, gwarantujący wzruszenia, a przede wszystkim wysadzany zapamiętywalnymi melodiami. Teksański skład bezproblemowo tłumaczy nurt na własne potrzeby już od czasów drugiego w dyskografii krążka zatytułowanego po prostu nazwą kapeli, a ostatni w kolejce „Serpentine” z 2020 roku potwierdza ich wysoką formę. Są po prostu nie do zdarcia.

THE OCEAN (Niemcy) post-metal, prog-metal:

Geologiczny metal niemieckiego The Ocean wpłynął na szersze, nomen omen, wody już przy „Phanerozoic I: Palaeozoic” sprzed pięciu lat, a im dalej, tym lepiej. Ten rozbuchany estetycznie kolektyw posiadł właściwie wszystko, co trzeba, by zawojować świat grania ciężkiego, acz rozpiętego na wielu płaszczyznach. Mają post-sludge’owe walce, progmetalowo rozbudowane konstrukcje, a przede wszystkim emocje i tona świetnych melodii. Jeśli nie widzieliście ich na żywo, to powinniście zmienić ten stan rzeczy. Grają koncerty tak żywiołowe i energiczne, że podobnego poziomu witalności doświadczycie jedynie na występach hardcore punkowych. Pot i żar leją się ze ścian.

Zagrają:
THIS WILL DESTROY YOU (USA) post-rock, ambient, drone
THE OCEAN (Niemcy) post-metal, prog-metal

Kiedy: 27 września (środa) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert trafią do sprzedaży już 16 czerwca o 10:00 na:
SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)