NEWS

KATalog Katy Perry dla kolekcjonerów

Rok 2023 to dla Katy Perry czas ważnych rocznic. Z tej okazji artystka przygotowała jubileuszowe edycje trzech pierwszych albumów wydanych w Capitol Records. Na kolorowych winylach ukażą się „One Of The Boys”, „Teenage Dream” oraz „PRISM”.

Katy Perry to wokalistka z największą liczbą sprzedanych albumów w całej bogatej historii Capitol Records. Jej największe hity zna praktycznie każdy. Już w tym roku fani będą mogli posłuchać albumów „One Of The Boys”, „Teenage Dream” oraz „PRISM” na nowych winylowych wydawnictwach. Kolekcja pod nazwą „Katy Perry CATalog Collector’s Edition Boxset” ukaże się 20 października 2023.

One of The Boys 15th Anniversary Edition” to nowa wersja albumu „One of The Boys”, który oryginalnie ukazał się 17 czerwca 2008 roku. Przełomowe wydawnictwo ma multiplatynowe odznaczenia na całym świecie i zawiera takie przeboje jak „I Kissed A Girl”, „Hot n Cold” czy „Waking Up in Vegas”. Box z okazji 15. rocznicy premiery zawiera winyl w kolorze niebieskiego nieba, 7’’ single „A Cup of Coffee” i „I Think I’m Ready” na przezroczysto-fioletowym winylu z nową okładką oraz kalendarz na 2024 rok.

Album „Teenage Dream” w sierpniu 2023 wreszcie faktycznie stanie się nastolatkiem. Dotychczas to jedyna płyta solistki, na której znajduje się pięć singli #1 – „Firework”, „California Gurls”, „Teenage Dream”, „E.T.” i „Last Friday Night (T.G.I.F.)”. W limitowanym wydaniu znajdziemy album na czerwono-białym winylu w stylu peppermint wraz z bonusowymi utworami z „Complete Confection” oraz 24’’ plakat.
PRISM” oryginalnie ukazało się 18 października 2013, zadebiutowało na szczycie Billboard 200 i trafiło na szczyt iTunes w ponad stu krajach. Na albumie znalazły się hity „Dark Horse” i „Roar”. W rocznicowej edycji z okazji 10-lecia premiery znajdziemy winyl w stylu splatter w kolorach kojarzących się z pryzmatm, trzy utwory dodatkow oraz 12-stronicową książkę ze zdjęciami.

Katy Perry zakończy rezydencję w Resord World Theatre w Las Vegas 4 listopada 2023.

Artystka debiutowała w 2008 roku albumem „One Of The Boys”, który zgromadził łącznie ponad 101 miliardów streamów i sprxedał się w nakładzie przekraczającym 68 mln egzemplarzy płyt i 138 mln singli. Katy Perry to wokalistka z największą liczbą sprzedanych albumów w całej bogatej historii Capitol Records.To także jedna z pięciu artystów ze wszystkich wytwórni w USA, która przekroczyła 100 mln sprzedanych cyfrowych singli, jak również pierwsza wokalistka Capitol Record, która dołączyła do elitarnego klubu RIAA 100 Million Certifid Songs. Była pierwszą artystką w historii RIAA która zdobyła trzy wyróżnienia RIAA Diamond Song Awards – za „Firework”, „Dark Horse” oraz „Roar”. Niedawno do kolekcji dołączyła czwarta statuetka – za piosenkę „California Gurls” (feat. Snoop Dogg).

Katy to nie tylko jedna z najbardziej dochodowych artystek wszech czasów. Jest także filantropką, która wspiera wiele społecznych inicjatyw. W 2013 otrzymała tytuł UNICEF Goodwill Ambassador. Wspiera organizacje walczące o prawa dzieci do opieki zdrowotnej, edukacji, równości i opieki. Jest także zwolenniczką równości LGBTQ+ i otrzymała z tego tytułu wiele nagród, w tym Trevor Project’s Hero Award w 2012, Human Rights Campaign’s National Equality Award w 2017, amfAR’s Award of Courage w 2018 i Variety’s Power of Women w 2021.

fot. mat. prasowe