NEWS

Niepublikowane nagrania Franka Zappy

Aż 25 niepublikowanych prędzej utworów Franka Zappy! Składanka „Funky Nothingness” to ponad 3,5 godziny nagrań z 1970 roku.

Frank Zappa z materiałem solowym debiutował w roku 1969 albumem „Hot Rats”. Następnie artysta zabrał się za kilka projektów i ról. Został producentem pierwszej płyty Captaina Beefhearta a także prowadził Festival Actuel w Belgii. Spotykanych przy jego okazji muzyków zaprosił do studia na przełomie stycznia i lutego 1970 roku. Praca w Record Plant w Los Angeles zaowocowała nagraniem materiału na płytę. Mimo zaawansowanych prac z niewyjaśnionych powodów album nie został nigdy wydany. Zappa jeszcze w październiku tego samego roku wydał „Chunga’s Revenge” a chwilę później wyreżyserował film 200 Motels.

Po ponad pół wieku utwory doczekały się swojej publikacji! Pod okiem syna Franka – Ahmeta Zappy oraz Joe Traversa wydano płytę „Funky Nothingness„. Album ukazał się różnych formatach. Nie zabrakło także specjalnych, limitowanych wersji. Wśród nich potrójny CD wzbogacony o booklet ze zdjęciami z sesji nagraniowych oraz na podwójny fioletowym winylu z kolekcjonerską kostką. Egzemplarze limitowane dostępne są jedynie na stronie Zappa.com.