KONCERTYNEWS

Diary Of Dreams ruszają w trasę!

Niemiecko-Polska trasa Diary of Dreams startuje już w tym roku. Zespół zaplanował koncerty w czterech miastach w Polsce.

Diary of Dreams powstał w 1989 roku jako projekt Adriana Hatesa, który wziął nazwę od niewielkiej kompozycji na gitarę klasyczną „Tagebuch der Träume”. W 1994 roku Diary of Dreams wydali swój debiutancki album Cholymelan. Do tej pory zespół może pochwalić się aż 26 różnymi wydawnictwami!

Hates jest dobrze znany ze swojego metaforycznego języka oraz ekspresyjnych i niejednoznacznych opisów spraw, o których myśli. Pisze głównie po angielsku, ale czasami także po niemiecku. Jak sam zaznacza – wybór języka zależy zwykle od samej piosenki.

Od wydania ostatniego albumu Diary of Dreams w październiku 2017 roku minęło prawie pięć lat. Nigdy wcześniej w historii zespołu nie było tak długiej przerwy między dwoma albumami. Jednak w 2023 r. fani mogą w końcu spodziewać się nowego albumu. DoD wyruszy też w trasę. Zaplanowano występy festiwalowe, plenerowe oraz klubowe. Zaprezentowane zostaną nowe utwory, a także urozmaicone spojrzenie na dotychczasową muzyczną historię zespołu.