NEWS

The Teskey Brothers z albumem „The Winding Way”

16 czerwca ukazał się trzeci studyjny album The Teskey Brothers „The Winding Way”. Dowodzeni braci Josha i Sama muzycy powracają z nagraniami emanującymi nieskrępowaną radością oraz wolnością muzykowania.

The Teskey Brothers wydają swój trzeci album studyjny „The Winding Way” – przełomowy moment w znakomitym dorobku zespołu, który jest zarówno świadectwem ich artystycznej ewolucji, jak i najbardziej śmiałym – jak dotąd – albumem.

Dzięki współpracy z nagrodzonym Grammy oraz ARIA producentem Ericem J Dubowskym (Flume, St. Vincent, Chet Faker) każdy utwór na „The Winding Way” porusza niezaprzeczalną witalnością. – To album roku – żartował Eric. – Po prostu nie mogę powiedzieć, w którym roku.

Josh Teskey opowiada: – Nasze stare studio nagraniowe znajdowało się na ulicy Winding Way w Melbourne. Wyprowadziliśmy się z tego domu w 2021 roku, tuż przed nagraniem trzeciego albumu. Kiedy próbowaliśmy wymyślić tytuł, zdaliśmy sobie sprawę, że „Kręta droga” jest idealną metaforą wszystkich ostatnich zmian, które przeszliśmy w naszym życiu. Nie tylko wyprowadzka ze studia, ale zakładanie rodzin, doświadczanie wielkiej straty i dorastanie na wiele różnych sposobów… To było niezamierzone, ale album powoli stał się muzycznym obrazem dorastania, nostalgii, przemieszczania się i znajdowania ścieżki przez krętą drogę życia. Chyba odkryliśmy, że nie jesteśmy już dziećmi!

Sam Teskey dodaje: – Nagrywaliśmy w innym mieście z niesamowitym sprzętem i nowymi współpracownikami. To było zabawne i ekscytujące w zupełnie nowy sposób i nadało piosenkom naprawdę interesujące nowe kierunki. Wyjście poza strefę komfortu starego studia zdecydowanie pomogło uczynić tę płytę bardziej dojrzałą.

W niedzielę, 25 czerwca The Teskey Brothers wystąpili na festiwalu Glastonbury, a ich występ było transmitowany w telewizji BBC. Latem zespół będzie kontynuował tournée po Wielkiej Brytanii i Europie, przed wyruszeniem jesienią do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Rok 2023 zakończą koncertami w rodzimej Australii oraz w Nowej Zelandii.

Fot: materiały prasowe