NEWS

Nowy singiel od Ghost!

Ghost udostępnia cover utworu Shakespears Sister’s „Stay”. Został nagrany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do nowego horroru „Naznaczony – Czerwone Drzwi”. W utworze słyszymy też aktora i reżysera Patricka Wilsona.

Utwór jest coverem przeboju Shakespears Sister z 1992 roku i pojawia się w końcowej scenie oraz napisach końcowych nowego horroru Insidious : The Red Door. Patrick Wilson, który jest reżyserem nowego filmu jest także zagorzały fanem Ghost. Podczas pracy nad Naznaczonym potkał się z  Tobiasem Forge. Jak dodaje sam Wilson:

Dla mnie Ghost to jeden z najbardziej wyjątkowych zespołów rockowych. Wyczucie melodii Tobiasa dorównuje jedynie jego tekstom. Jest niepodobny do kogokolwiek. Równowaga mrocznych tekstów z wzniosłymi (i ośmielę się powiedzieć… anielskimi) melodiami sprawia, że ​​słuchanie ich jest niesamowitym doświadczeniem. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

 To oczywiste, że chciałem zaprosić zespół, który ucieleśnia ducha Insidious. Wiedziałem, gdzie szukać! Stay to niesamowicie piękna melodia na zakończenie mojego filmu. Mroczny tekst zestawiony z porywającą melodią (napisaną przez Dave’a Stewart) psują idealnie do mojego filmu.

Śpiewanie w tym filmie razem z Tobiasem było niesamowitym przeżyciem. Chciałem, żeby brzmiało to tak, jakby śpiewał Josh Lambert (moja postać) a potem w tle było kuszenie przez diabła… W tym przypadku śpiewane przez genialnego Tobiasa Forge’a. Ton Tobiasa ostro kontrastuje z moim, a jego nowa aranżacja piosenki zachowuje cechy oryginału, ale jednocześnie jest świeża. Było zaszczytem wystąpić z nim w utworze. Dziękuję Tobiasowi i ekipie Ghost, zwłaszcza Timowi Bickfordowi i Kristen Mulderig, za to, że tak się stało.

Premiera filmu w kinach w Polsce dobyła się 7 lipca.

Fot. facebook.com/thebandghost