KONCERTYNEWS

Blackwater Holylight i Iron Jinn dwukrotnie w Polsce!

6 listopada w Warszawie oraz dzień później w Krakowie doznacie bardzo dużo ponurych hitów, a to wszystko za sprawą Amerykanek z Blackwater Holylight oraz holenderskiej grupie Iron Jinn.

Blackwater Holylight (promujące “Silence / Motion” z 2021 roku) mieszają gęstego od riffów stonera i psychodelicznego rocka ze slowcorem czy shoegazem. Iron Jinn to wysoce niepokojąca muzyka, z melodyką trzymającą napięciu, z wiecznie rozedrgraną rytmiką i świetnie poprowadzoną narracją.

Obie elektryzujące grupy wystąpią w Polsce już za kilka miesięcy! Bilety na koncerty są już dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)


BLACKWATER HOLYLIGHT (USA) stoner rock, psychedelic rock:

Amerykańskie wyznawczynie mocy riffu grają stonera, ale robią to na opak, unikają gatunkowych klisz. Zamiast skupiać się wyłącznie na jednym bujającym motywie, schodzą w zakamarki psychodeliczne, a do tego ubarwiają muzykę na wiele innych sposobów. Czasami może być to melancholijny trans slowcore’u, w innych przypadkach rozmyta melodyka shoegaze’u, a jeszcze kiedy indziej okazjonalne skoki w metalową ekstremę. Czy jakkolwiek szkodzi wpływa to na spójność twórczości Blackwater Holylight? Tak, czyni ją jeszcze bardziej zwartą i integralną.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

IRON JINN (Holandia) prog rock, psychedelic rock:

Chcesz grać satanistycznego, maksymalnie ukierunkowanego na psychodelę i okultyzm rocka? Kiedy masz w składzie choćby jedną postać, z nieodżałowanego The Devil’s Blood, na pewno dasz radę. A Iron Jinn wpisuje się w tę regułę. Dlatego też odpowiedzialny w obu składach za partie gitar Oeds Beydals dwoi się i troi, by jego twórczość miała w pełni rytualny wymiar.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

Zagrają:
BLACKWATER HOLYLIGHT (USA) stoner rock, psychedelic rock
+
Iron Jinn (Holandia) prog rock, psychedelic rock

Kiedy: 6 listopada (poniedziałek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 69/79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 7 listopada (wtorek) 2023
Gdzie: Kraków @ Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4
Bilety: 69/79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert są już dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (bilety kolekcjonerskie)