NEWS

BAASCH: premiera EP-ki “IV!I”

15.09 odbyła się premiera EP-ki “IV!I”, która ukazała się cyfrowo pod szyldem wytwórni [PIAS] Recordings Poland & EE. 

Ostatni rok Baasch dzielił między Warszawę i Madryt. Na drugim końcu świata, w małym mieszkanku z widokiem na dachy miasta, tworzył piosenki o miłości – tej spełnionej, tej niechcianej i tej, która ratuje w trudnych momentach. W mocnych poetyckich tekstach, z których słynie od lat, odważył się pokazać romantyczną duszę, opowiedzieć o uczuciu i życiowej przemianie, odsłonić swój świat budowany na nowo po wyjściu z nocy.

Dużo w nowych utworach światła, jasności, szczęścia po prostu, ale wciąż to Baasch – mistrz cienia. Ta niezwykła dwoistość i różnorodność to znak rozpoznawczy nowej epki artysty. „Wosk” czy „Tlen” to roztańczony ukłon w stronę lat 90-tych. „Słońce” to konceptualna rozbudowana suita z magiczną wręcz partią saksofonu na końcu. „Serce” – z jednym z najlepszych w karierze Baascha tekstów – wabi mrokiem i smutkiem znanym z innych jego płyt. „Karuzele” stały się hitem na letnich festiwalach, miłosne wyznanie w transowym klubowym rytmie dało mieszankę piorunującą!

Nowe utwory spotkały się z genialnym odbiorem podczas koncertów, choćby na Audioriver, Męskim Graniu, Tauronie czy węgierskim Sziget. A Baasch znów potwierdził swoje miejsce w pierwszej lidze producentów muzycznych i pokazał, jak jest oryginalnym twórcą, wokalistą, tekściarzem i kompozytorem. Pierwsza epka, która ma premierę 15 września, stanowi otwarcie albumu „IV!” Tych pięć utworów rozbudza apetyt na kolejne dwie epki, przewidziane na przyszły rok. Znajdą się tam utwory z zaproszonymi gośćmi, choćby berlińską artystką Rosą Anschütz. Z czym Baasch wróci już niebawem?

Lista utworów EP-ki “IV!I”:

1. Serce
2. Tlen
3. Wosk
4. Słońce
5. Karuzele