KONCERTYNEWS

Tesseract świętuje premierę albumu „War Of Being”

Czy to najodważniejsza dotychczas płyta grupy?

Prog metal przeżywa renesans, a wiedzą o tym najwięcej tytani gatunku z Tesseract, którzy techniką, precyzją i melodiami kupili kilka pokoleń fanów. Czy “War of Being” jest najodważniejszą płytą zespołu? Z całą pewnością. Piąty album formacji to przede wszystkim udana próba oswobodzenia się z ram djentu.

Brytyjczycy jeszcze nigdy nie budowali atmosfery tak skutecznie i nigdy nie opierali swoich utworów na tak przejrzystych i gęsto kreślonych melodiach. Co więcej, oprócz wariantów około-progresywnych, słychać tu także liczne zakręty w post-rocka czy post-metal. Trzeba być naprawdę wielkim zespołem, by po fenomenalnym “Sonder” sprzed pięciu lat powrócić z TAKĄ! płytą.

Bilety na koncert oraz muzyka Tesseract są nadal dostępne na: www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie, płyty CD oraz winyle)


TESSERACT (Wielka Brytania) djent, prog metal:

Tesseract to jedna z tych grup, których karierę obserwuje się jak dobry film. Już przy debiutanckim “One” usłyszało o nich wielu, a światek prog metalu zyskał kolejny skład gotów do zrewolucjonizowania gatunku. Dalej było tylko lepiej. Z czasem zespół wydał przełomowe dla współczesnej formy nurtu “Altered State” i “Polaris”, a od tamtej pory wyłącznie rosną, grając we własnej ekstralidze. Brytyjczycy weszli w ostatnie półtorej dekady nowoczesnego metalu zgodnie z teraźniejszymi standardami – w progresywnym rocku nie poszukiwali oldskulowych, analogowych brzmień. To muzyka spod znaku maksymalnego chłodu, idealnie poszatkowanego rytmu, choć z miejscem na wzniosłe melodie, a nawet odrobinę przebojowości. Skuteczność tych działań pozostaje niepodważalna – w końcu formacja z Buckinghamshire po dziś dzień ma wielu naśladowców.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

UNPROCESSED (Niemcy) djent, prog metal:

Niemieckie Unprocessed to kolejna z grup, które w poszukiwaniu idealnego destylatu prog metalu nie uciekają w zamierzchłą przeszłość. Widać, że autorzy ubiegłorocznego “Gold” są dziećmi swoich czasów, dlatego oprócz skomplikowanych figur rytmicznych wrzucają do piosenek synkopowane rytmy djentu, ale nie tylko. Bo tutaj pomysł na muzykę jest wielowątkowy, a obok powyższych tropów gości także math rock czy nawet echa melodyki współczesnego popu. Wszystko w odpowiednich proporcjach.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

THE CALLOUS DAOBOYS (USA) mathcore:

Właśnie takich kapel potrzebuje mathcore: furiackich i kolorowych; pełnych wszystkiego i jednocześnie maksymalnie konkretnych w przekazie. The Callous Daoboys pokazują, że granice nurtu wyznacza wyłącznie wyobraźnia, a ci Amerykanie mają ogromną wyobraźnię. W ogóle nie czują problemu z łączeniem mathcore’u z niemal grindową intensywnością, emocjami zaczerpniętymi z post-hc, awangardowymi zgrzytami czy alt-metalem. Robią, co chcą i wiedzą, że dzięki temu wychodzą na plus.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

Wystąpią:
TESSERACT (Wielka Brytania) djent, prog metal
+
Unprocessed (Niemcy) djent, prog metal
The Callous Daoboys (USA) mathcore

Kiedy: 7 lutego (środa) 2024
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 109-119 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
SKLEP eBILET