NEWS

Czasami przemoc jest konieczna – nowy singiel i teledysk od Helvete

Fiński zespół ekstremalnie metalowy i Helvete wydał drugi singiel z nadchodzącego albumu Yksi Yhteinen Yhteiskunta . Drugi singiel z albumu i Helvete nosi tytuł Suuri Puhdistus . Teledysk został nakręcony i zmontowany przez Henri Rantalę . Tuomas Mäki był odpowiedzialny za oświetlenie i technologię dymu w filmie.

Suuri Puhdistus reprezentuje najbardziej chwytliwy i najszybszy materiał nadchodzącego albumu. Według piosenkarza i gitarzysty Aleksiego Mäkelä piosenka nie przyszła łatwo:

„Suuri Puhdistus ma tyle samo Mgła co Iron Maiden . Piosenka ma przytłaczająco mroczny nastrój, dopóki refren i interludium nie dodadzą jej chwytliwości, a nawet piękna. Suuri Puhdistus była ostatnią kompozycją na nasz drugi album. Chciałem trochę szybszego i krótszego utworu na płytę. Po długich pracach zaczęto odnajdywać czerwony wątek w tej piosence. Początkowo był to właściwie zupełnie inny, nieco mniej tradycyjny utwór. Nie znaleziono jednak żadnego kierunku dla tego niedokończonego dzieła i to jest dobrze. Ta piosenka była brana pod uwagę jako piosenka do teledysku od chwili jej ukończenia. W teledysku chcieliśmy zachować energię piosenki, więc odtwarzany teledysk wydawał się najbardziej naturalny ze wszystkich.

Drugi album i Helvete ukaże się 24 listopada. Album koncepcyjny Yksi Yhteinen Yhteiskunta opowiada historię ruchu, który postrzega kierunek współczesnego świata jako skazany na zagładę. Zachowanie zrównoważonego rozwoju planety wymaga szeroko zakrojonych i radykalnych działań. Porządek obrad to wielki reset, podczas którego zdecydowana większość ludzi zostanie wyeliminowana. Wraz z nowym Wielkim Wybuchem naród wybrany powstanie z popiołów, aby zbudować nowy świat.