HELIOSKINO

Porywające premiery w kinie Helios w Dąbrowie Górniczej!

Początek jesieni obfituje w moc filmowych wrażeń. Wielkim wydarzeniem będzie Święto Kina, odbywające się 30 września, dzięki któremu bilety będą dostępne w cenie tylko 12 złotych. W tym tygodniu w kinach Helios zagoszczą: thriller „Doppelgänger. Sobowtór”, horror „Piła X” i film sci-fi „Twórca”. Na widzów tradycyjnie czekają także światowe hity, rodzime przeboje, emocjonujące seanse przedpremierowe i projekty specjalne.

Gorącą premierą tego tygodnia jest „Doppelgänger. Sobowtór” – polski thriller, który przenosi widzów w rzeczywistość przełomu lat 70. i 80. Po obu stronach żelaznej kurtyny mieszkają dwaj bohaterowie, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Hans przebywa w Strasburgu, gdzie prowadzi działalność szpiegowską. Tymczasem pracownik gdańskiej stoczni, Jan Bitner, bada zagadkę swojego pochodzenia. Życiorysy Hansa i Jana zaczynają zbliżać się do siebie, a wątek szpiegowski przeplata się z przejmującym poszukiwaniem własnej tożsamości…

W najbliższy piątek na ekrany wchodzi także wyczekiwana nowość – „Piła X”. John Kramer powraca w filmie, którego fabuła rozgrywa się pomiędzy pierwszą i drugą częścią serii. Zmagający się z nowotworem bohater wyrusza do Meksyku, by poddać się tam eksperymentalnemu leczeniu. Orientuje się jednak, że padł ofiarą oszustów, żerujących na ludzkim cierpieniu. Jigsaw przygotowuje więc zemstę, pełną skomplikowanych i okrutnych pułapek, które okażą się terapią szokową…

W kinach pojawią się również premierowe seanse filmu science-fiction „Twórca”. Dzieło ukazuje wojnę między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Joshua, były agent służb specjalnych, otrzymuje misję wytropienia i zlikwidowania twórcy najbardziej zaawansowanej technologicznie broni. Ta, choć ma szansę przyczynić się do zakończenia wojny, może również unicestwić całą ludzkość. Joshua odkrywa, że śmiercionośną bronią jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka…

W sobotę, 30 września bilety do kin w całej Polsce będą kosztować tylko 12 złotych! To idealny czas, aby dołączyć do magicznego świata filmu.

To już ósma edycja Święta Kina, przy okazji którego środowisko kinowe (sieci kinowe: Helios, Cinema City i Multikino we współpracy ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych oraz Stowarzyszeniem „Kina Polskie”) łączy siły i wspólnie tworzy to wyjątkowe wydarzenie pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Celem akcji Święto Kina jest przede wszystkim propagowanie kultury chodzenia do kina, przekonanie nieprzekonanych do dużego ekranu oraz promocja filmów. Zeszłoroczne wydarzenie zgromadziło przed wielkimi ekranami pół miliona widzów. Liczymy, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej!

Ponadto w repertuarze znajdą się największe kinowe hity ostatnich tygodni. „Niezniszczalni 4” to gratka dla fanów kina akcji. Tym razem bohaterowie muszą odbić z rąk terrorystów broń zagrażającą bezpieczeństwu świata, w czym pomogą im nowi członkowie ekipy. W zupełnie inną rzeczywistość przenosi widzów „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland, oparta na relacjach z granicy polsko-białoruskiej. Historie widziane oczami uchodźców, aktywistów i strażników przeplatają się ze sobą, ukazując trudne dylematy moralne. Polską nowością są też „Teściowie 2” – kontynuacja przebojowej komedii, przedstawiająca kontrasty między przyszłymi członkami rodziny. Kinomani przekonają się, czy tym razem w końcu dojdzie do wyczekiwanego ślubu. Na ekranach wyświetlony zostanie również film familijny „Kosmici w mojej szkole”. Przyjaźni kosmici muszą sprzymierzyć się z nastolatkiem, aby uratować świat od groźnego galaktycznego złoczyńcy…

W niedzielę, 1 października, wyświetlane będą także przedpremierowe pokazy animacji, której wyczekują najmłodsi – „Psi Patrol: Wielki film”. W Mieście Przygód rozbija się magiczny meteor, dzięki czemu szczeniaki zyskują supermoce! Ich radość nie trwa jednak długo, gdyż na horyzoncie czai się ich arcyrywal – Humdinger, w dodatku sprzymierzony z szalonym naukowcem. Bohaterskie pieski muszą wkroczyć do akcji, powstrzymać złoczyńców i uratować miasto.

W wybranych kinach sieci na miłośników teatru i sztuki czekają wyjątkowe projekty specjalne. Helios poleca film „Cézanne – portrety życia”, którego projekcja odbędzie się 1 października. Dokument ukazuje w sposób dostosowany do warunków kinowych dzieła wizjonerskiego artysty. Z kolei 4 i 7 października do kin wkroczy brytyjski teatr i spektakl „A Little Life”, który nad Tamizą jest już hitem.

W poniedziałek, 2 października, na ekranach kin zagości cykl Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Limbo”. Doświadczony detektyw przybywa do miasteczka w południowej Australii, by jeszcze raz przyjrzeć się sprawie tajemniczego morderstwa. Przed dwudziestoma laty została tam zamordowana aborygeńska dziewczynka, a śledztwo szybko zakończono. Bohater nie daje za wygraną i rozpoczyna własne dochodzenie wśród lokalnej społeczności.

5 października Helios zaprasza na cykl Kultura Dostępna, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Prawdziwe życie aniołów”. Ceniony aktor przechodzi rozległy udar, wskutek którego traci nie tylko zdrowie, ale i narzędzie swojej pracy – mowę. Diagnoza nie daje większej nadziei, a bohater staje się apatyczny. Żona jednak pragnie namówić go do walki o powrót do zdrowia i czerpania radości z życia.

Rozpoczęcie jesieni będzie pełne pozytywnych, filmowych emocji! Świetną okazją do zapoznania się z premierami w atrakcyjnej cenie będzie Święto Kina, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 września. Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).