KONCERTYNEWS

ScreamFest już wkrótce w Hybrydach

Już 6 października na scenie warszawskiego klubu Hybrydy zabrzmi potężna dawka heavy metalu. Tego dnia odbędzie się II edycja festiwalu ScreamFest! Sprawdź line-up i rozpiskę godzinową!

W zeszłym roku ScreamFest odbył się w dwudniowej formule na świeżym powietrzu. W tym roku heavy metal schodzi do podziemi. Dosłownie. Warszawski klub Hybrydy mieści się przecież w piwnicach. Na szczęście są to piwnice pojemne. – Jeśli jesteś fanem takich kapel, jak Iron Maiden, Judas Priest, Helloween, Scorpions, czy Skid Row, albo Dokken, musisz tam być! Zespoły, które wybraliśmy reprezentują najlepsze tradycje heavy metalu i hard rocka! – mówi Sebastian, wokalista Scream Maker i inicjator wydarzenia.

Wielu chciało zabić Metal, ale Metal nigdy nie umiera. Już 6 października pięć heavy metalowych kapel z Polski, Niemiec i Słowacji zatrzęsie sceną klubu Hybrydy w Warszawie za wystąpi na drugiej już edycji festiwalu ScreamFest. Jeśli jesteś fanem takich kapel, jak Iron Maiden, Judas Priest, Helloween, Scorpions, czy Skid Row, albo Dokken, musisz tam być!
Rozpiska czasowa koncertu:
17:30 – doors
18.00-19.00 Sting Ray
19.20-20.20 Steel Velvet
20:40-21:40 Scream Maker
22:00-23:00 Crystallion
23:20-00:30 Eufory
Wystąpią:
Sting Ray (glam/heavy metal, PL),
Steel Velvet (glam/hard rock, PL)
Scream Maker (heavy metal, PL)
Eufory (power metal, Slovakia)
Crystallion (power metal, Germany).
Przedsprzedaż: 45 zł
Dzień koncertu: 60 zł
Przedsprzedaż kończymy w dniu 5.10.23 o g. 23.00
Otwarcie bram: 17:00
Początek koncertu: 18:00
Sting Ray (glam/heavy metal, PL)
Sting Ray to nowotarski zespół grający połączenie hard-rocka, rock’n’rolla, 80s glam i heavy metalu. To coś dla fanów WASP, Dokken, Skid Row, czy Mötley Crue. Aktualnie są w trakcie nagrywania albumu, który powinien się ukazać jeszcze tego roku.
Steel Velvet (hard’n’heavy, PL)
STEEL VELVET to hard rockowy zespół, który powstał pod koniec 2008 roku w Strzyżowie(woj. Podkarpackie). Muzyka grupy to fantastyczna symbioza brzmień z przełomu lat ’70 i ’80. Muzycy czerpią inspirację z klasyków gatunku takich jak Whitesnake, Van Halen, Bon Jovi, DIO czy Rainbow. Grupa od początku swojej działalności zagrała mnóstwo koncertów w całej Polsce, występując u boku takich sław jak Blaze Bayley, Paul Dianno (Ex- IRON MAIDEN), TSA, Mech, Oddział Zamknięty, Budka Suflera, Turbo czy Złe Psy. W swoim dorobku fonograficznym posiada „Demo 2009”, debiutancką płyte „LuZ” z 2011 roku, singiel „Zostaw mnie”, płytę „Chwila”, po której zespół został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych jako „Nowa nadzieja polskiego hard rocka”, a sam album dotarł do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2014. Aktualnie Steel Velvet wydaje koncertowy album „Live”, który został nagrany podczas występu w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów.
Scream Maker (heavy metal, PL)
Scream Maker, heavy metalowy zespół, powstał w 2010 roku w Warszawie. Do tej pory udało im się opracować obszerny i zróżnicowany materiał koncertowy i zaprezentować go na ponad 400 występach w Polsce i za granicą. Wśród zespołów, z którymi Scream Maker dzielił scenę są między innymi Judas Priest, Motorhead, Megadeth, Slayer, Saxon, Primal Fear, Tarja Turunen i wiele innych. Zespół występował na różnych festiwalach rockowych w Polsce i za granicą (Czechy, Chiny). W 2012 roku Scream Maker wydał EP-kę “We Are Not The Same” ciepło przyjętą przez fanów i krytyków. Później została ona ponownie wydana jako pełny album w Chinach. Latem 2013 roku zespół pod okiem zagranicznego producenta Alessandro Del Vecchio nagrał “Livin in the Past” i podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią, dzięki czemu album zostanie wydany w kilku krajach europejskich oraz w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Okładkę płyty zaprojektował Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m.in. za najlepsze okładki Judas Priest, Eltona Johna, Santany i Boba Marleya. W 2015 roku Scream Maker wydał swój drugi longplay “Back Against The World”, w 2022 r. światło dzienne ujrzał album “BloodKing” wydany nakładem wytwórni Frontiers, a 2023 r. to rok premiery płyty “Land of Fire.”
Eufory (power metal, Slovakia)
Eufory to energiczny słowacki zespół. Dynamiczne gitary, wokal wokalisty i linie melodyczne przypominają Helloween, ale Eufory idzie znacznie dalej ze swoją muzyką. Zespół jest atrakcyjny głównie ze względu bezkompromisowe, energetyczne show. Świetne wokale, gitary latające w powietrzu i kobieta za perkusją są częścią każdego występu. Od samego początku zespół regularnie koncertuje na Słowacji, a także za granicą. Jest stałym uczestnikiem wielu festiwali i klubowych, często koncertując w Niemczech, Polsce i Czechach. Eufory wydało dwa albumy, a trzeci jest obecnie w drodze. Sukcesy zespołu obejmują gościnne występy z niemieckim zespołem Freedom Call i występowanie jako support dla takich zespołów jak Rage, Powerwolf, Bonfire, Masterplan, Gloryhammer. Z powodzeniem uczestniczyli również w festiwalach Masters of Rock i Topfest. Członkami zespołu są Miriama Mia Hodoňová (perkusja, założycielka zespołu), Ľuboš Senko (wokal), Štefan Hodoň i Peter Drábik (gitary i wokal), a najnowszym członkiem jest Filip Andel (gitara basowa).
Crystallion (power metal, Germany)
Niemiecki zespół heavy metalowy Crystallion został założony w 2003 roku. Na pierwszych dwóch albumach prezentowali bombastyczny metal z wpływami Rhapsody, Helloween czy Dragonforce. Wraz z albumem “Hundred Days” zmienili brzmienie na cięższe. W 2012 roku wystąpili na Metal-Fest razem z Megadeth, Edguy i Powerwolf. Czwarty album “Killer” kontynuował heavy/hard rockowe brzmienie. W 2018 roku chłopaki z zespołu nagrali “Demo 2018” i podpisali kontrakt z wytwórnią Pride & Joy Music. W 2019 roku doszło do zmiany wokalisty i gitarzysty. Przez pandemię wiele koncertów zostało odwołanych, ale zespół wziął udział w Rockfest.
Kochani! Wiemy, że są wakacje i wielu z was decyzje o zakupie biletu w przedsprzedaży odkłada na wrzesień. Dla nas jednak przedsprzedaż ma wybitne znaczenie – pozwala nam pokryć koszty bieżące przygotowania festiwalu. W związku z tym postanowiliśmy wśród tych z Was, którzy rozumieją bolączki organizatorów rozlosować prezent niespodziankę o wartości 500! (Takie metalowe 500+ 🙂)
Losowanie odbędzie się w trakcie koncertu festiwalowego. Wypełnijcie ten krótki formularz, żeby wziąć udział w losowaniu: