KONCERTYNEWS

SERCE TOUR – muzyczny spektakl o spełnionej miłości – trasa Ani Karwan

ANIA KARWAN – jedna z najbardziej uznanych wokalistek polskiej sceny muzycznej wyruszyła w trzecią trasę promującą album „Swobodnie”.

SERCE TOUR to muzyczny spektakl o spełnionej miłości. Ania Karwan chce przełamać modny w obecnym świecie trend o życiu w pojedynkę, na którą sami się decydujemy przyjmując schemat,

że miłość nie istnieje i jest niemożliwa do odnalezienia. Artystka uważa, że każdy potrzebuje miłości nawet jeśli ją odrzuca. Paradoksalnie, ów odrzucenie jest sygnałem, jak bardzo tej miłości potrzebujemy.

Przesłanie trasy niesie ze sobą wartości takie, jak pielęgnowanie relacji, związku oraz rodziny, jako jednej najważniejszych wartości w życiu, ale również dbanie o swoje zdrowie psychiczne. Jest ono fundamentem spełnionej i zdrowej miłości, która zaczyna się od pokochania samego siebie. Elementem scalającym spektakl w całość jest scenografia, której symbolem jest czerwone koło – znak jedności w miłości.

Artystka wychodzi poza klasyczny scenariusz koncertów klubowych – pragnie zachęcić słuchacza do skupienia się na przekazie muzycznym, dlatego przemówi wyłącznie śpiewając. Nie będzie jednak ciszy pomiędzy utworami – słuchacz zostanie zabrany w podróż – w podróż w głąb siebie. Usłyszy słowa zawarte w specjalnych nagraniach. Scenariusz koncertowy łączy w sobie utwory zarówno z nowej płyty Ani „Swobodnie”, ale również sporo piosenek z debiutanckiej płyty.

JESIENNE KONCERTY SERCE TOUR

Puławy 7.09
Radom 9.09
Niepołomice 30.09
Gdynia 12.10
Szczecin 13.10
Kartuzy 14.10
Słubice / Frankfurt nad Odrą 17.11
Warszawa 7.12

ANIA KARWAN

Ania Karwan jest obecna na polskiej scenie muzycznej od kilkunastu lat, współpracuje z czołowymi polskimi artystami, jak również ze światowymi kompozytorami muzyki filmowej w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Zwyciężczyni konkursu Premiery 56 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu „The Voice of Poland”, w którym dotarła do ścisłego finału. Występ Ani został dostrzeżony przez twórców programu – zajęła wysokie miejsce w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE. Głos Ani można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych i serialowych.

Single pochodzące z jej debiutanckiego krążka odtworzono miliony razy w serwisie YouTube, zdobywały szczyty list przebojów. Dzięki czemu takie utwory jak “Słucham Cię w radiu co tydzień” czy “Głupcy” osiągnęły status złotych i platynowych płyt, a jej debiutancki album również pokrył się złotem. W 2020 roku, Ania została nominowana do nagrody Fryderyka, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Wiosną 2023 premierę miał jej drugi solowy album pt. “Swobodnie”.