NEWS

Krystian Zimerman z nagrodą Gramophone

Artyści i wydawcy UMG Classics & Jazz zdobyli w sumie cztery nagrody podczas tegorocznych Gramophone Classical Music Awards 2023.

Deutsche Grammophon – firma świętująca w tym roku 125-lecie swego istnienia – zdobyła nagrodę Recording of the Year oraz nagrodę w kategorii Orchestral za nagranie czwartej i piątej symfonii Nielsena z Duńską Narodową Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Fabio Luisiego, natomiast album „Szymanowski Piano Works” w nagraniu Krystiana Zimermana zdobył nagrodę w kategorii Piano.

Warto dodać, że jest to siódma nagroda Gramophone dla Krystiana Zimermana.

Decca zdobyła nagrodę w kategorii Spatial Audio Award za mastering Dolby Atmos nagrania „Die Walküre” Wagnera w nagraniu Sir Georga Soltiego i Vienna Philharmonic, nagrania uważanego często za jedno z najwspanialszych nagrań studyjnych, jakich kiedykolwiek dokonano.
Pełna lista laureatów Gramophone Awards 2023 jest już dostępna od 5 października, w specjalnym wydaniu magazynu „Gramophone”.
Nagrody Gramophone Classical Music Awards zostały wręczone po raz pierwszy w 1977 roku, a magazyn „Gramophone”, założony w 1923 roku przez Sir Comptona Mackenzie świętuje swoje stulecie.