NEWS

Brazylijski zespół Stratphere Project wydaje piąty album „Dimensional Convergence” z udziałem 20 gości specjalnych

The StratOSphere Project, zespół stworzony i prowadzony przez utalentowanego brazylijskiego muzyka i multiinstrumentalistę Flávio Brandão, wydał swój piąty pełnometrażowy album studyjny „Dimensional Convergence”, na którym występuje 20 muzyków, w tym stali członkowie oficjalnego składu zespołu i goście specjalni na wokalu, gitarze, basie i aranżacjach klawiszowych.

Projekt Flávio stał się punktem odniesienia dla Power Metalu w Brazylii, z każdym wydawnictwem rozszerzając swój zasięg poza granice kraju.

Posłuchaj utworu „Dimensional Convergence” poniżej:

„Dimensional Convergence to wynik pomysłu, który narodził się wiele lat temu, a mianowicie projektu/zespołu power metalowego. Temat, goście, produkcja, wszystko zostało dokładnie przemyślane, abyśmy mogli zrobić większy krok. Mogę powiedzieć, że zrobiliśmy są na tym albumie na innym poziomie w porównaniu do poprzednich wydawnictw i to mnie cieszy. To kolejna część mojej osobistej podróży w tworzeniu czegoś, co wyraża nie tylko moją sztukę (jako outsidera w świecie muzyki) i co może być również rozpoznane przez jakość pracy zarówno słuchaczy, jak i idoli” – komentuje Flávio Brandão na temat jego wydania.

Oprócz Flávio Brandão, odpowiedzialnego za wszystkie kompozycje wraz z Ricardo Janke (Sefirot) oraz nagrania aranżacji gitar, basu i klawiszy, w „Dimensional Convergence” biorą udział muzycy Gus Castro (wokal, Dagor Sorhdeam), Ricardo Janke ( Wokal, Sefirot), Bruno Sena (gitara, Dagor Sorhdeam), Alessandro Kelvin (perkusja, perkusja), Fernando Nabhan (klawisze, Dagor Sorhdeam), Caio Kehyayan (gitara, Firewing), Charles Soulz (klawisze, Charles Soulz Project, Imago Mortis ), Fernando Nabhan (klawisze, Dagor Sorhdeam), Aldeir Donovan (wokal, Beyond Fire), Claudio Mendes (gitara, Lifestealing), Anderson Sherman (bas, West Gang), Raphael Dantas (wokal, Ego Absence), Marvin Portello (gitara , O Surto), Rodrigo Ninrod (wokal, solo), Leandro Saraiva (gitara, Beyond Fire), Ariel Coelho (wokal), Leandro Abrantes (bas, Hell Yeah Music Company), Kaká Campolongo (wokal, Projeto Tupã), Mario Kohn (wokal, solo) i Paulinho Bahiense (gitara, solo). Miksem i masteringiem zajął się Raphael Dantas (Ego Absence) z Modus Operandi Studio.

Flavio Brandão był gitarzystą zespołu Power Metal LifeStealing w latach 1996–2003 oraz Rock Band Delta S w latach 2002–2004. Pod wpływem różnych aspektów heavy metalu i klasycznego rocka Flavio poświęcił się muzyce przez ponad 20 lat. lat, powracając do projektów muzycznych w 2016 r., kiedy nagrał z przyjaciółmi kilka eksperymentalnych hołdów, dzięki czemu w 2019 r. rozpoczął prace nad prototypem projektu StratOSphere, oficjalnie założonego w 2020 r.

Dowiedz się więcej o Projekcie Stratphere i śledź wszystkie aktualności na temat premiery na Instagramie @stratphereproject lub na stronie internetowej www.stratosphereproject.com.br