NEWS

Beyond The Hate wydaje pierwszy singiel „The Lighthouse” z nadchodzącego debiutanckiego albumu „Darkest Times”

Fiński melodyjny death metalowy zespół Beyond The Hate wyda oczekiwany debiutancki album Darkest Times 8 marca 2024 roku nakładem Odwrotne rekordy . Dziś ukazał się pierwszy singiel „The Lighthouse” z teledyskiem, który można zobaczyć tutaj:

Gitarzysta Kimmo Perälehto stwierdza:
„Na przedprodukcji i na wczesnych etapach tworzenia albumu chcieliśmy czegoś nieco innego, więc ostatecznie napisaliśmy piosenkę w metrum 3/4. W tym samym czasie połączyliśmy piosenkę, którą wybierał nasz znak rozpoznawczy tremolo, z wolniejszym naciśnięcie pedału – w rezultacie otrzymaliśmy piosenkę idealną”

Basista Mikko Monto dodaje:
„Jeśli chodzi o refren, piosenka jest jedną z najszybciej granych na nadchodzącym albumie, a wolniejsze przerywniki wnoszą do utworu przyjemny, nastrojowy akcent.
Symbolicznie i metaforycznie latarnie morskie stoją w swej wzniosłej samotności i wznoszą się ku niebu, stawiając czoła sztormom morskim i prowadząc
podróżujący bezpiecznie do celu. Tym razem jednak słuchacz musi zastanowić się nad mrokami tej historii.”

Wokalista Niko Kalinainen podsumowuje:
„Latarnie morskie zwykle zapewniają żeglarzom schronienie i prowadzą ich przez rafy, ta latarnia jest czymś zupełnie innym. Wabi swoją ofiarę ku nieuchronnemu kresowi, jak płomień ćmę. Ten pomnik śmierci pochłania całe światło na swojej drodze i kieruje ku zagładzie – niech ocalą ci, którzy jeszcze mogą!”

SŁUCHAJ w serwisach streamingowych: https://push.fm/fl/bth-lighthouse

Album PRE-ZAPISZ: https://music.imusician.pro/a/fXgthIe9

BIOGRAFIA:
Początki Beyond The Hate sięgają lata 2016 roku, kiedy gitarzysta Kimmo Perälehto i basista Mikko Monto zaczęli razem pisać piosenki. Drugi gitarzysta Jyrki Karhu dołączył wczesną jesienią, a wokalista Niko Kalinainen pod koniec 2016 roku. Oficjalne założenie zespołu nastąpiło w 2017 roku, kiedy Tommy Uhtio przejął obowiązki perkusisty i odbyły się pierwsze sesje próbne.

Na początku utwory zespołu były bardziej prostym metalem, ale pod koniec 2018 roku zespół zaczął szukać swojego kierunku muzycznego w melodyjnym death metalu, czego dobrym przykładem jest singiel „This Cold Morning” wydany w 2019 roku. W latach 2018 i 2019, zespół brał udział w konkursach zespołów Emergenza Finland, za każdym razem docierając do finałów.

Pierwszy przedsmak nowego stylu przyniósł EP-kę „Betrayal Of Time” z 2020 roku, która zebrała dobre recenzje i wzbudziła nadzieje na przyszłość zespołu. – Miika Manninen / Metalliluola 2020: „Nazwę Beyond the Hate warto zapamiętać na przyszłość, bo po kolejnym wydawnictwie można się wiele spodziewać.”. – Zespół wziął także udział w konkursie Tuska-Torstai 2022, docierając do półfinału.

Po utworach na EP-ce zespół skupił się na pisaniu jeszcze bardziej klimatycznych i melancholijnych utworów. Do piosenek dodano więcej elementów orkiestrowych i chóralnych, a także grę na gitarze akustycznej, aby stworzyć nowy melodyjny nastrój. Z tego procesu twórczego powstał dwunastu utworów debiutancki album „Darkest Times”, który ukaże się w marcu 2024 roku nakładem Inverse Records. Na albumie wystąpią także gościnnie wokaliści Katri Hiovain-Asikainen z Numento w „Black Within” i Jaakko Mäntymaa z Marianas Rest w „In Memoriam”.

Beyond The Hate – Darkest Times (Album 2024)

Track list:
01. Sign Of Weakness
02. Alone I Die
03. The Lighthouse
04. Black Within (feat. Katri Hiovain-Asikainen)
05. The Plague Upon Us
06. Left Behind
07. Dark Is The Sky
08. Dead Ones
09. Stranger in Me
10. Times of Misery
11. The Last Moments
12. In Memoriam (feat. Jaakko Mäntymaa)

Artwork by Petri Lampela / petrilampela.com