NEWS

Pentatonix szykuje się do Świąt

Czym byłyby Święta bez Pentatonix? Tym razem grupa powraca z albumem „The Greatest Christmas Hits”, który zawiera 23 najpopularniejsze świąteczne piosenki zespołu i osiem zupełnie nowych, niesłyszanych dotąd utworów – w tym wesoły „Please Santa Please”, do którego ukazał się także teledysk.

W listopadzie Pentatonix wyruszy w świąteczną trasę po Ameryce Północnej, „Pentatonix: The Most Wonderful Tour Of The Year”.

Aby uczcić premierę albumu, grupa pojawiła się w programie Jennifer Hudson, gdzie wystąpili z piosenką „How Great Thou Art”. 8 grudnia Pentatonix zagra na kultowym Madison Square Garden w ramach Jingle Ball 2023 iHeartRadio Z100.

Lista utworów „The Greatest Christmas Hits”:

1. 12 Days Of Christmas
2. God Rest Ye Merry Gentlemen
3. Hark! The Herald Angels Sing
4. Hallelujah
5. That’s Christmas to Me
6. Dance of the Sugar Plum Fairy
7. Mary, Did You Know?
8. Little Drummer Boy
9. White Winter Hymnal
10. Carol of the Bells
11. Deck The Halls
12. O Come, All Ye Faithful
13. Frosty The Snowman (feat. Alessia Cara)
14. Kid On Christmas (feat. Meghan Trainor)
15. Up On The Housetop
16. Thank You
17. Amazing Grace (My Chains Are Gone)
18. Grown-Up Christmas List (feat. Kelly Clarkson)
19. Winter Wonderland / Don’t Worry Be Happy (feat. Tori Kelly)
20. You’re A Mean One, Mr. Grinch
21. Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
22. How Great Thou Art (feat. Jennifer Hudson)
23. Joyful, Joyful (with Jazmine Sullivan)
24. O Holy Night
25. Christmas (Baby Please Come Home)
26. Pure Imagination / Christmas Time Is Here
27. Please Santa Please
28. O Little Town Of Bethlehem (with Elvis Presley)
29. Kiss From A Rose
30. Children, Go Where I Send Thee
31. Little Toy Trains

Trzykrotni zdobywcy Grammy Pentatonix to jedna z najbardziej innowacyjnych, pomysłowych i niepowtarzalnych grup wokalnych. Sprzedała ponad 10 milionów albumów i wystąpiła dla setek tysięcy fanów na wyprzedanych koncertach na całym świecie. Ma na swoim koncie dwa albumy #1 na liście Billboardu – złoty album z 2015 roku i dwukrotnie platynowy „A Pentatonix Christmas”. Grupa otrzymała wiele certyfikatów za albumy i single oraz nominację do nagrody Daytime Emmy, a także występ w trzech świątecznych programach NBC i filmie fabularnym „Pitch Perfect 2”. Singiel „Hallelujah” również zdobył międzynarodowe uznanie, w tym platynę w Kanadzie oraz złoto w Niemczech i Szwajcarii. Zespół przeszedł do historii jako pierwszy wykonawca a cappella, który wygrał w kategorii „Najlepsza aranżacja, instrumental lub a cappella” na rozdaniu nagród Grammy w 2015 i 2016 roku. Rok później zdobył kolejną nagrodę za duet z Dolly Parton w jej piosence „Jolene”.

Oprócz wyróżniających się nagród i występów w telewizji, Pentatonix wskoczył na duży ekran z epizodem w przeboju „Pitch Perfect 2”, po drodze wspierając liczne organizacje charytatywne. Po „Evergreen” w 2021 roku, który zgromadził ponad 100 milionów streamów i zgarnął nominację do Grammy, zespół rozpoczął jedną ze swoich największych do tej pory tras koncertowych, „Pentatonix: The Evergreen Christmas Tour”. Pod koniec 2022 roku grupa powróciła z albumem „Holidays Around The World” i udała się w ekscytującą trasę koncertową. W tym roku otrzymali gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. Ich najnowszy album „The Greatest Christmas Hits” będzie promowany podczas trasy „Pentatonix: The Most Wonderful Tour Of The Year”.