FESTIWALWYDARZENIA

Avril Lavigne, Corey Taylor, Parkway Drive czy Pendulum! Rock for People ogłasza więcej artystów na przyszłoroczną edycję festiwalu!

Pierwszy dzień listopada przyniósł pełną listę artystów, którzy wystąpią na 28. edycji Rock for People, od 12 do 15 czerwca 2024 roku. Fani mogą spodziewać się występu wokalistki rockowej Avril Lavigne, frontmana Slipknot Corey’ego Taylora z jego solowym projektem, energicznego zespołu metalowego Parkway Drive czy powrotu Pendulum. Inni nowo ogłoszeni artyści to m.in. Missio, Neck Deep, La Dispute oraz, z czeskiej sceny muzycznej, J.A.R. i Aneta Langerová.

„To tylko pierwszy smaczek przyszłorocznej edycji Rock for People, która kontynuować będzie trend zapoczątkowany przez poprzednie dwie udane edycje“ – mówi dyrektor festiwalu Michal Thomes, kontynuując: „Mamy jeszcze trzech headlinerów do ogłoszenia, którzy dołączą do wcześniej zapowiedzianego Bring Me The Horizon. A oczywiście, w grudniu wracamy z kalendarzem adwentowym dla fanów, z 24 nowymi nazwiskami w programie.“

Fani mogą zakupić bilety w limitowanej edycji na stronie GoOut.net lub pod adresem: https://rockforpeople.cz/en/vstupenky/. Dostępne są także specjalne bilety (VIP, Comfy+, Dzieci, Młodzież, Młodzież ISIC, Senior, ZTP (ciężka niepełnosprawność zdrowotna)), kempingi, glamping oraz miejsca parkingowe. Po wyprzedaniu obecnej edycji biletów, dostępna będzie nowa edycja biletów w wyższej cenie.

Nowo ogłoszeni artyści: Avril Lavigne, Corey Taylor, Parkway Drive, Pendulum, Alpha Wolf, Crystal Lake, Dead Pony, Hot Milk, Kaizers Orchestra, La Dispute, Missio, Neck Deep, Shadow Of Intent CZ/SK: 58G, Aneta Langerová, Bitter Season, Dmitrievna, J.A.R., John Wolfhooker

Avril Lavigne
Avril Lavigne to kanadyjska gwiazda pop, rocka i punk rocka, która rozpoczęła swoją karierę jako wokalistka i idol wszystkich nastolatków w wieku zaledwie 16 lat, kiedy zaczęła dominować na listach przebojów. Osiągnęła ogromny sukces swoim debiutanckim albumem „Let Go”, który zawierał takie hity jak „Sk8er Boi” i „Complicated”, a Avril pokazała, że nie ma zamiaru ustępować. Otrzymała liczne nagrody i nominacje, w tym osiem nominacji do nagrody Grammy. Avril Lavigne nadal definiuje swój styl muzyczny, włączając w to album „Love Sux” z 2022 roku, zainspirowany punkiem, w którym wystąpiła w kolaboracjach z różnymi artystami, w tym Machine Gun Kelly, Blackbear i Mark Hoppus z Blink-182.

Corey Taylor
Nieustępliwy, nieskrępowany i niezaprzeczalny w każdej dziedzinie, Corey Taylor nadal ma wpływ na kulturę jako frontman laureata nagrody Grammy Slipknot i platynowego zespołu rockowego Stone Sour, obecnie na czas nieokreślony wstrzymany. Taylor jest autorem bestsellerów New York Timesa i aktorem z licznymi osiągnięciami w filmie i telewizji. Jego głos, który wpłynął na całe pokolenia fanów i rówieśników, zdobył miliony zwolenników na całym świecie. W tym wrześniu Corey Taylor wydał swój drugi solowy album „CMF2”, który, jego słowami, można wyraźnie podzielić na dwie części – ciemną i jasną, podobnie jak album „In Your Honor” legendarnych Foo Fighters. Album spotkał się z pozytywnym przyjęciem krytyków i fanów Corey’ego Taylora oraz wszystkich jego projektów muzycznych, dowodząc, że Corey Taylor to wszechstronny muzyk i wokalista o niesamowitym zakresie głosu.

Parkway Drive
Australijski zespół metalowy wydał swój siódmy album studyjny „Darker Still” w zeszłym roku. Według wokalisty zespołu, Winstona McCalla, „Darker Still” to wizja, którą on i jego koledzy z zespołu – gitarzyści Jeff Ling i Luke Kilpatrick, basista Jia O’Connor i perkusista Ben Gordon – mieli w głowach od 2003 roku, kiedy różnorodna grupa przyjaciół po raz pierwszy spotkała się w piwnicy i na podwórku swoich rodziców. Rozpoczynając jako outsiderzy w świecie metalu, Parkway Drive stali się jasnymi gwiazdami festiwali muzycznych po prawie 20 latach ciężkiej pracy, szóstym krytycznie i komercyjnie uznawanym albumem studyjnym (wszystkie złote certyfikaty w ich ojczyźnie), trzema filmami dokumentalnymi, albumem koncertowym i tysiącami występów przed tłumami fanów na całym świecie.

Pendulum
Jeden z najbardziej znanych zespołów elektronicznych wszech czasów, Pendulum, powraca. Po przerwie wydali zupełnie nowy EP zatytułowany „Elemental” i zagrali niesamowitą serię koncertów na festiwalach. W 2005 roku wydali debiutancki album „Hold Your Colour”, który zawierał monstrualne utwory takie jak „Slam”, „Fasten Your Seatbelt”, „Tarantula” i „Blood Sugar”, stając się natychmiast znani ze swojego unikalnego połączenia żywej muzyki z niepowstrzymanym tempem i energetycznymi występami. Album ten, w którym udział brali m.in. Rob Swire i jego koledzy z zespołu Gareth McGrillen i Paul Harding, zdobył status platynowy i odbył trasę koncertową po całym świecie. Platynowy album „In Silico” z 2008 roku, kiedy Pendulum byli jednymi z największych gwiazd muzyki elektronicznej, zawierał kultowe utwory takie jak „Granite” i „Propane Nightmares”. Pendulum wystąpili na głównych scenach festiwali na całym świecie, w tym Download, Sziget, Creamfields, Coachella, Rock Am Ring, Reading/Leeds i T in the Park. Ostatni występ zespołu na Rock for People miał miejsce w 2011 roku, więc Pendulum powracają na spektakularną scenę Hradec Králové po 13 długich latach.

Bring Me The Horizon
Nominacje do prestiżowej nagrody Grammy lub BRIT Award oraz liczne zwycięstwa w nagrodach Kerrang Award i Heavy Music Award potwierdzają, że brytyjski zespół staje się jednym z najbardziej udanych zespołów rockowych dzisiejszych czasów. Jakość Bring Me The Horizon została potwierdzona przez ich awans do topowej ligi światowych sław, dołączając do tradycyjnych headlinerów, którzy dominują na największych festiwalowych scenach na całym świecie od dziesięcioleci. Bring Me The Horizon prowadzili skład na Reading & Leeds w ubiegłym roku, a w tym roku wystąpili jako headlinerzy na legendarnym brytyjskim festiwalu Download obok Metallica i Slipknot przed 130 000 widzami. Dzięki swojemu wkładowi festiwal w pełni wyprzedał wszystkie bilety po raz pierwszy w historii.