NEWS

Farru – tancerz Paco de Lucíi wystąpi w Polsce!

Farru – tancerz Paco de Lucíi, przyjeżdża na jedyny koncert w Polsce z muzycznym spektaklem „Por un sueño”, inspirowanym współpracą z Mistrzem!  Antonio Fernández Montoya „Farru”, średni syn w rodzeństwie „Los Farrucos”, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tancerzy flamenco na świecie. Współpracował on ze znanymi międzynarodowymi artystami – Beyoncé, Björk, Markiem Anthonym, Pauliną Rubio, Madonną, a także z muzykami hiszpańskimi największego formatu, takimi jak, m. in. Paco de Lucía, Tomatito i zespołem El Barrio.

Po 5 latach koncertowania w najlepszych teatrach na świecie z gitarzystą Paco de Lucíą, Antonio Fernández Montoya „Farru”, poczuł głęboką potrzebę ponownego odkrycia siebie, swojej motywacji i myśli przewodniej do stworzenia spektaklu. Nie było łatwo przejąć pałeczkę, którą mistrz Paco de Lucía powierzył temu wspaniałemu i wszechstronnemu artyście: „Przez całą noc śniłem o Tobie. Widziałem, jak tańczysz, śpiewasz i grasz na gitarze, to jest to, co musisz robić”. Słowa Maestro rozbrzmiewały w jego głowie, a radość życia gitarzysty stała się dla tancerza celem, do którego postanowił, że chce dążyć. Rady Paco de Lucíi zapoczątkowały nowy etap artystyczny dla Farru i stanowiły punkt zwrotny, od którego nie ma już ucieczki w jego karierze.

W spektaklu, na który zapraszamy, sewilski tancerz, zawsze nieskazitelny i nieustępliwy, zaprezentuje wybór pewnej ścieżki, swoją wewnętrzną walkę, chęć sprostania nowemu wyzwaniu, które niewątpliwie sprawiło, że ewoluował i dorósł.

Pojawi się w towarzystwie znanych nazwisk – m. in. śpiewaka Rafaela de Utrera, znanego ze współpracy z mistrzem Paco de Lucíą i śpiewu podczas wielu tras koncertowych ze wspaniałym Vicente Amigo. Gościnnie wystąpi również znakomity gitarzysta Pedro María Peña – muzyk wywodzący się z dwóch najważniejszych rodów artystycznych w historii flamenco, „Peña” z Lebrijy i „Perrate” z Utrery.

Podczas wieczoru wieńczącego pierwszą edycję międzynarodowego Festiwalu Flamenco Miasto Krasnali/Ciudad de Duendes 25 listopada we Wrocławiu wystąpią następujący artyści:
FARRU (taniec, śpiew i gitara),
RAFAEL DE UTRERA – gość specjalny (śpiew, palmas),
ANTONIO VILLAR (śpiew, palmas),
PEDRO MARÍA PEÑA – gość specjalny (gitara)
JOSÉ GALVEZ (gitara) oraz
PACO VEGA (perkusja).