NEWS

„Pokaz slajdów” Kwiatu Jabłoni na winylu – 2 LP, koszulki, torby i inne dostępne w preorderze

Trzeci studyjny album Kwiatu Jabłoni – „Pokaz slajdów” ukaże się także na winylu! Dwupłytowe wydawnictwo można już teraz zamawiać w preorderze, a wraz z albumem nowy merch.

Oficjalna premiera winyla została zaplanowana na 24 listopada.

To jednak nie koniec niespodzianek. Fani zespołu na stronie muzyka.sklep.pl mogą kupować limitowane dwupłytowe wydawnictwo na winylu z autografami i odręczną numeracją przygotowaną przez artystów. Poza wyjątkową edycją albumu słuchacze będą mogli zamówić związany z wydawnictwem oryginalny merch, w postaci t-shirtów, bluz, toreb, plakatu oraz kubka typu SAM . Zaprojektowaną przez Kasię, Jacka i Łukasza Wrzesińskiego odzież i akcesoria zdobią chwytliwe fragmenty piosenek „Od nowa”, „Byłominęło”, „Czarnego pyłu”, albo „Domu”. Nadruk na wygodnych, bawełnianych bluzach to obrazek tytułowego slajdu. Na plakacie znajduje się natomiast harmonogram jedynej w Polsce w 2023 roku trasy zespołu po polskich halach koncertowych.

Trzeci studyjny album Kwiatu Jabłoni o tytule „Pokaz slajdów” to dosłowny zbiór rozmaitości. To sprawnie ułożona lista piosenek, które choć absolutnie różne gatunkowo, są jednakowo czułe, uważne i pełne czystej nadziei w postawy ludzi i świat, który nimi kształtujemy. Na albumie znajduje się m.in. hit radiowy ostatnich kilku miesięcy – “Od nowa”. Od pierwszego utworu „Od nowa” widać pracę, jaką zespół wykonał od czasu wydania albumu „Mogło być nic”. Na „Pokazie slajdów” słychać zaskakującą inność wokalu Kasi Sienkiewicz (szczególnie w swingującym „Czarnym pyle” czy orkiestrowym „Szczęśliwego Nowego Roku”), a teksty Jacka Sienkiewicza są naznaczone już nie obserwacjami tego, co wokół, a bardziej przeżyciami („Lego”, „Zasnąłem na trawniku”, „Dom”). Wśród gości zaproszonych do wystąpienia na płycie znaleźli się Igor Herbut (przyprawiające o ciarki, uwalniające wręcz„Głośniej”) i Adam Bałdych (w skomponownym dla swojej córki przez basistę zespołu utworze „Polcia”).

Tracklista
Płyta 1 | strona A
Od nowa
Czarny pył
Lego

Płyta 1 | strona B
Byłominęło
Był tam, gdzie był
Polcia (feat. Adam Bałdych)

Płyta 2 | strona A
Głośniej (feat. Igor Herbut)
Dom Szczęśliwego Nowego Roku

Płyta 2 | strona B
Piosenka o słońcu
Zasnąłem na trawniku
Kwiat w doniczce