NEWS

Premierowy utwór Krzysztofa Krawczyka i Jarka Webera

Utwór „Cierpliwie żyj, aby żyć” z gościnnym udziałem Jarka Webera zwiastuje album „Po prostu Krawczyk. Antologia przebojów”, który ukaże się w najbliższy piątek 3 listopada. Dostępny będzie w serwisach digitalowych, na płycie CD i winylu.

Długo na muzycznym rynku wydawniczym nie było takiego albumu Krzysztofa Krawczyka. Kwintesencja Krawczyka! Po prostu Krawczyk! Najlepsze z najlepszych z całej kariery artysty, ukochane przez Polaków nagrania oraz po raz pierwszy od śmierci muzyka trzy premierowe piosenki!

„Z Krzysztofem Krawczykiem współpracowałem i przyjaźniłem się 47 lat. Tytuł „Po prostu Krawczyk” to najlepszy opis jego drogi artystycznej i życiowej. A także najlepsze streszczenie opinii – tych pozytywnych i tych negatywnych – które wygłaszano po każdej jego nowej piosence” napisał Andrzej Kosmala z K&K Studio.
Zawartość antologii to m.in. kultowe „Trudno tak (razem być nam ze sobą)”, „Parostatek”, „Chciałem być”, wyjątkowy duet z Rodem Stewartem „Don’t Get Around Much Anymore”.
Na wydawnictwie po raz pierwszy zaprezentowano piosenki „Zapomniałem” i dwie zaśpiewane w duecie z Jarkiem Weberem „Pokochać świat” oraz „Cierpliwie żyj, aby żyć”.
„Krzysztof Krawczyk w latach osiemdziesiątych, będąc w jednym z bydgoskich szpitali poznał Macieja Świtońskiego, który polecił mu wielu młodych wykonawców, między innymi Jarka Webera. Razem nagrali 17 utworów, z których dwa prezentujemy na antologii” wspomina Andrzej Kosmala.
Album „Po prostu Krawczyk. Antologia przebojów” ukaże się na 1 CD w digipacku oraz na 180-gramowym, marmurkowym winylu w kolorze granatowym. Premiera w najbliższy piątek 3 listopada!
Product Shot - Krzysztof Krawczyk - Po prostu Krawczyk. Antologia przebojów (Coloured LP).jpg
Tracklista CD:
1. Trudno tak (razem być nam ze sobą) (feat. Edyta Bartosiewicz)
2. Bo jesteś ty
3. Parostatek
4. Chciałem być
5. Za tobą pójdę jak na bal
6. Rysunek na szkle
7. Mój przyjacielu (feat. Goran Bregović)
8. Don’t Get Around Much Anymore (feat. Rod Stewart)
9. To co dał nam świat
Premierowo:
10. Zapomniałem
11. Pokochać świat (feat. Jarek Weber)
12. Cierpliwie żyj, aby żyć (feat. Jarek Weber)
Tracklista LP:
Strona A
1. Trudno tak (razem być nam ze sobą) (feat. Edyta Bartosiewicz)
2. Bo jesteś ty
3. Parostatek
4. Chciałem być
5. Za tobą pójdę jak na bal
6. Rysunek na szkle
Strona B
1. Mój przyjacielu (feat. Goran Bregović)
2. Don’t Get Around Much Anymore (feat. Rod Stewart)
3. To co dał nam świat
Premierowo:
4. Zapomniałem
5. Pokochać świat (feat. Jarek Weber)
6. Cierpliwie żyj, aby żyć (feat. Jarek Weber)