NEWS

Kult pokazał teledysk do kawałka „Na łódce w Oslo”

KULT z jednym z najlepszych kawałków w swojej historii! W jubileuszowym roku świętowania 41. rocznicy istnienia formacji zespól przy współpracy z wytwórnią SP Records przygotował dla fanów mnóstwo atrakcji – teraz czas na najnowszy wideoklip! “Na łódce w Oslo”, bo taki tytuł nosi najnowsza piosenka formacji, to moc rockowego, gitarowego grania, a do tego – najmocniejszy tekst Kazika od dawna! Czegoś takiego w jego wykonaniu jeszcze nie słyszeliście!

“Na łódce w Oslo” opiera się na mocnym brzmieniu gitar, wyrazistej perkusji i dynamicznym wokalu. To powrót Kultu do rockowego grania, a muzyce towarzyszy  jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika – i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości. Kazik w odważnym wyznaniu, swoistej konfesji, spowiada się słuchaczom ze swoim wad. Tylko on ma odwagę, by coś takiego nagrać – sprawdźcie sami, jak potężna potrafi być jego autoironia, dystans, jak wielka siła jest w jego słowach.
To niewątpliwie jeden z najlepszych i najmocniejszych utworów Kultu od lat.
Utworowi towarzyszy teledysk – animacja wg scenariusza Sławka Pietrzaka, stworzona przez ekipę Piotra Maciejewskiego – GuzikOwcy. Dynamiczna, kolorowa animacja podkreśla autoironiczny aspekt piosenki – oglądamy Kazika jako atletę, celebrytę, czyli kogoś, kim nie jest i nie będzie.

“Na łódce w Oslo” jest jedną z trzech nowych kompozycji, która trafi na jubileuszowe wydawnictwo Kultu. KULT świętuje 41-lecie działalności, a zespół Kazika Staszewskiego ten szczególny okres świętuje nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem – seria nosi nazwę KULT XLI. To czteroczęściowa kompilacja, a każda z części odpowiada kolejno poszczególnym dekadom – od lat 80. aż do najnowszego okresu. Wydawnictwo ukazuje się wyłącznie na winylu w limitowanej edycji, dostępnej w sprzedaży wyłącznie na stronie wydawcy www.sprecords.pl i tylko w określonym terminie, raz na kwartał. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza w Polsce od ponad 30 lat złota płyta uzyskana wyłącznie ze sprzedaży nośników winylowych.