NEWS

10 dni do premier płyt Janerki i Dudy

Już za tydzień, 17 listopada, ukażą się dwa albumy, dwóch niezależnych Artystów: Lecha Janerki i Mariusza Dudy. „Gipsowy Odlew Falsyfikatu” to długo oczekiwany album ikony polskiej muzyki rockowej – Lecha Janerki, którym to albumem Artysta powraca po 18 latach. „AFR AI D” to kolejny solowy materiał lidera Riverside i Lunatic Soul – Mariusza Dudy, który powraca z nową muzyką po niecałych 10 miesiącach.

Od ponad czterech dekad pozostaje niezależnym artystą, żyjącym z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nie przeszkodziło mu to stać się bacznym obserwatorem codzienności, zarażać nas cudowną ironią, nie tracąc przy tym powagi, a jednocześnie bawiąc się z nami słowem i formą. Mowa o Lechu Janerce, który już 17 listopada uraczy nas swoją nową płytą pt. „Gipsowy odlew falsyfikatu”, na którą czekaliśmy jedyne 18 lat. Przedsmak wydawnictwa to utwór „Dupa jak sofa”, którego premiera będzie mieć miejsce 24 października. Powiedzieć, że to będzie wielka muzyczna uczta, to tak, jakby nic nie powiedzieć.

Najnowszy album Mariusza nosi tytuł „AFR AI D” i jest to koncept album zainspirowany tematem lęku przed sztuczną inteligencją. Tym razem na albumie dominuje elektronika, której zdecydowanie bliżej jest do rocka, a na płycie pojawiają się także gitarowe solówki. Album promują trzy single, jednym z nich jest najnowszy „I Love To Chat With You”: