NEWS

Fiński zespół wykonujący melodyjny metal Death’s-Head And The Space Allusion wydał swój drugi album

Fiński zespół wykonujący melodyjny metal Death’s-Head and the Space Allusion wydał dzisiaj, 17 listopada 2023 r., swój drugi pełny album LUC-II-FARUL.

Zespół komentuje album:
LUC-II-FARUL to świetne kontinuum do miejsca, w którym zakończył się debiutancki album The Counterbalance. Album ma prędkość, ciężkość i fragmenty rocka progresywnego.
Można powiedzieć, że LUC-II-FARUL to dziarski album, częściowo dlatego, że nie baliśmy się na nim używać akordów durowych. Album jest także bardzo szczery. Piosenki wyszły tak, jak chcieliśmy i podobnie jak w przypadku debiutanckiego albumu, ten drugi album to muzycznie taki materiał, jaki chcemy kręcić na gramofonie.
Album ma motyw przewodni. LUC-II-FARUL jest nośnikiem światła, który przynosi migotanie światła. W życiu liczą się małe rzeczy i należy egzekwować pozytywne rzeczy, nawet jeśli nie usuną one złych rzeczy.
Udało nam się dobrze zamaskować teksty i nie chcieliśmy, żeby cokolwiek było powiedziane bezpośrednio, więc wszyscy naprawdę muszą się skupić i pomyśleć. Z drugiej strony płyta świetnie sprawdza się również jako moment „wyłączenia mózgu i nastawienia mi piwa” – więc nie ma się czym martwić.
Muzyka prosto z serca i oby jak najwięcej osób znalazło płytę, przesłuchało ją i wyrobiło sobie własną opinię, czy się podoba, czy nie. Podoba nam się i na pewno będzie więcej.

BIOGRAFIA:
DEATH’S-HEAD AND THE SPACE ALLUSION, zespół założony w 2016 roku w Oulu w Finlandii, to połączenie melodii, metalu i czystego wokalu. Zespół wydał swój debiutancki album „The Counterbalance” w 2019 roku, a teraz jest gotowy na wydanie drugiego albumu!

Ten oryginalnie nazwany zespół w ciekawy sposób nasyca swoją muzykę melodiami, metalem i szalejącym duchem rocka za pomocą gitarowych solówek, a wszystko to z progresywnym akcentem.

W ich muzyce można także usłyszeć znajomą atmosferę i wibracje z lat 80-tych, które wynikają z dużej liczby instrumentów klawiszowych w ich piosenkach.

W skład zespołu wchodzą członkowie kilku znanych zespołów, w tym To/Die/For, Burning Point, Antipope i Downstone .

DEATH’S-HEAD AND THE SPACE ALLUSION to wspaniały, nowy rodzaj nowocześnie brzmiącego zespołu, w którym można usłyszeć odważne wpływy lat 80-tych. Ta doskonała paleta metalu została znakomicie przedstawiona w debiutanckim albumie „The Counterbalance”. Nadchodzący drugi album będzie kontynuował tę samą ścieżkę!
Death’s-Head And Space Allusion – LUC-II-FARUL

Tracklist/ISRC-codes:
01. Graceless Under Pressure (FIDHS2200015)
02. The Year of The Sacred (FIDHS2200016)
03. The Son of Shahar (FIDHS2200017)
04. of Malison and Magic (FIDHS2200018)
05. Beyond the Sun (FIDHS2200019)
06. From My Yearning Heart (FIDHS2200020)
07. To The Final Bell Toll (FIDHS2200021)
Cover artwork: Petri Lampela

Line-up:
Valtteri Virolainen – vocals
Antza Talala – guitar
Aleksi Mäkelä – guitar
Juho Rikberg – bass
Jussi Ontero – drums