GALERIAKONCERTYNEWS

Małgorzata Ostrowska w Poznaniu

Nieprzerwanie już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Małgorzata Ostrowska, bo o niej mowa, wyruszyła w kraj z trasą „Piękna Pani Meluzyna” / 40 lat na scenie”. 

Małgorzaty Ostrowskiej przedstawiać nie trzeba, jest bez wątpienia jedną z ikon lat 80. I od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce. Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem lombard, jak i solowych: „szklana pogoda”, „adriatyk, ocean gorący”, „mister of america”, „mam dość”, „droga pani z tv”, „taniec pingwina na szkle”, „gołębi puch”, „rzeka we mnie”, „słowa”, „szpilki”, „po niebieskim niebie” czy w końcu legendarna „meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie akademii pana kleksa.

W 1999 roku podczas festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „bursztynowego słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 roku odsłoniła swoją gwiazdę w alei gwiazd polskiej piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 festiwalu otrzymała tytuł „ikony festiwalu opolskiego”.