KONCERTYNEWS

Jean-Michel Jarre zaprasza do… Wersalu!

To będą niezapomniane Święta Bożego Narodzenia – Jean-Michel Jarre 25 września zagości w Sali Lustrzanej Pałacu Wersalskiego, aby dać innowacyjny koncert pod patronatem francuskiego Ministerstwa Kultury. Versailles 400 to hybrydowe wydarzenie stworzone z okazji 400. rocznicy powstania pałacu, którego po prostu nie można przegapić!
Koncert nie bez powodu odbędzie się w miejscu, które zapoczątkowało rewolucję artystyczną. Powszechnie okrzyknięty ojcem chrzestnym muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre przeniesie swoje brzmienie do pałacu, aby uczcić współczesne francuskie innowacje i zbudować most pomiędzy przeszłością a przyszłością. Ponadto, artysta odda hołd wielkim uroczystościom królewskim, które sprawiły, że słynny Château de Versailles został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Francuski artysta do perfekcji opanował sztukę XXI wieku. Teraz pokaże swoje umiejętności w samym sercu charakterystycznego miejsca symbolizującego doskonałość artystyczną i technologiczną XVII wieku. Jarre wystąpi w zestawie słuchawkowym LYNX – koncert odbędzie się zarówno przed prawdziwą publicznością w Sali Lustrzanej, jak i w metawersie, w futurystycznej Sali Lustrzanej z wirtualną publicznością podłączoną na VR lub na tabletach i smartfonach.
Show będzie transmitowane we francuskich i międzynarodowych kanałach telewizyjnych za pośrednictwem Europejskiej Unii Nadawców, online za pośrednictwem kanału Jarre’a na YouTubie oraz w wirtualnej rzeczywistości na francuskiej platformie VRROOM.

Versailles 400 to hybrydowy koncert i wizualna kreacja transmitowana z jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie, a także w wirtualnej rzeczywistości w metawersie. Mam nadzieję, że to wydarzenie pomoże promować nasz kreatywny savoir faire i pokaże światu wciągającą francuską sztukę.

Pałac Wersalski, którego początki sięgają XVII wieku, był kolejno pałacem myśliwskim, siedzibą władzy, a od XIX wieku – muzeum. Razem z ogrodami i pałacami Trianon, park Château de Versailles rozciąga się na powierzchni 800 hektarów.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Wersalu. Uwaga – zostało już niewiele biletów!