KONCERTYNEWSPOLECANEPOLECANE NEWSWYDARZENIA

Progmetalowe Soen powraca z płytą „Memorial”

Szwedzka grupa wystąpi 31 października w Krakowie, 1 listopada w Poznaniu i 2 listopada w Gdańsku.

Soen ma w Polsce silną fanbazę, a nawet bardzo silną. Dlaczego? Ze względu na proporcje. Skandynawowie promujący ubiegłoroczne „Memorial” grają prog metal tak, by mieć i piosenki, i techniczne fajerwerki, a wychodzi im to wzorowo.

Grupa wystąpi w Polsce już jesienią tego roku, a bilety na te wydarzenia czekają na Was już od teraz na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

SOEN (Szwecja) progressive metal:
Metal progresywny kojarzy się przede wszystkim z najwyższej klasy rzemiosłem, technicznymi umiejętnościami nierzadko haczącymi o wirtuozerię, a do tego oczywiście wielowątkowymi formami muzycznymi. Oczywiście z takiego połączenia wyszło (i wciąż wychodzi) dużo świetnych płyt, ale czasami chciałoby się to wszystko zredukować, ukompaktowić i wejść w bardziej piosenkową konwencję. Tu z pomocą przychodzi Soen. Szwedzka formacja pod wodzą Martina Lopeza idealnie rozumie, jak robić hity, a jednocześnie wciąż dbać w metalu o pierwiastek “prog”. Od strony warszatowej są to złożone numery – kuszące dbałością o aranżacje i zmiennością motywów. Emocjonalnie, również, jak w progresywnych klasykach, wchodzimy tu w najgłębsze stadia introspektywności. Ale przy tym wszystkim formacja dowozi tonę klasycznie metalowych, nośnych riffów oraz czutkę na refreny stworzone pod skandowanie czy też zmyślne hooki. Mają talent – nie przegapcie ich występów.

 

Kiedy: 31 października (czwartek) 2024
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 1 listopada (piątek) 2024
Gdzie: Poznań @ Tama, ul. Niezłomnych 2
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 2 listopada (sobota) 2024
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly
Bilety są już dostępne na: